18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus kontra Polska

Potworny przyrost zachorowań w Polsce. Epidemia wraca!

Wojciech Kozicki
08.06.2020  10:40
Powrót koronawirusa w Polsce! Rośnie liczba chorych!
Powrót koronawirusa w Polsce! Rośnie liczba chorych! Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Epidemia koronawirusa w Polsce jeszcze się nie skończyła, a już powraca. Czy to druga fala zachorowań, którą zapowiadał minister zdrowia Łukasz Szumowski? Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że nastąpił szokujący wzrost zachorowań.

Chociaż rząd PiS luzuje kolejne obostrzenia i zapowiada, że wygrywamy z pandemią COVID-19, koronawirus w Polsce znowu atakuje. Co więcej, szarżuje jak rozjuszony dzik z Wuhan! Ministerstwo Zdrowia na Twitterze podało, że mamy kolejny skok zachorowań!

To był dramatyczny weekend. 8 czerwca poinformowano, że testy na koronawirusa potwierdziły 219 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Niestety, zmarły kolejne 4 osoby. W sumie w Polsce od początku epidemii odnotowano 26 780 przypadków zakażenia i 1161 ofiar śmiertelnych. 

Mamy 219 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (151), świętokrzyskiego (40), opolskiego (8), wielkopolskiego (7), dolnośląskiego (6), podkarpackiego (3), lubelskiego (1), małopolskiego (1), podlaskiego (1) i warmińsko-mazurskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 82-K, 87-M, 80-M Zgierz, 92-K Łańcut. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 26 780/1 161 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Zagłosuj

Czy Szumowski powinien podać się do dymisji?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze