18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Równi i równiejsi?

Powązki zamknięte dla odwiedzających. Wyjątkiem jest Kaczyński

11.04.2020  12:43
Powązki zamknięte dla odwiedzających. Wyjątkiem jest Kaczyński
Powązki zamknięte dla odwiedzających. Wyjątkiem jest Kaczyński Fot: Jakub Kaminski/East News

Powązki zostały zamknięte dla wszystkich, którzy chcieliby odwiedzić groby swoich bliskich. Jedynym wyjątkiem jest prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w czasach pandemii może poruszać się w pełni swobodnie. 

Powązki zostały zamknięte, żeby w czasie pandemii nie ryzykować dalszego rozprzestrzeniania się wirusa. Nie będziemy mogli odwiedzić grobów naszych bliskich, ale od każdej reguły jest jakiś wyjątek. 

W przypadku Polski ten wyjątek nazywa się Jarosław Kaczyński. Chociaż PiS dopiero co rozwścieczył słuchających ograniczeń Polaków, wyprawiając obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej, to jeszcze nie koniec. 

Powązki zamknięte dla zwykłych Polaków. Prezes PiS wjechał na nie limuzyną

Aferę odkrył Fakt. Cmentarz Powązkowski – zamknięty dla zwykłych obywateli, tak samo jak inne warszawskie cmentarze – około godziny 10.00 w piątek otworzył się dla szefa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Miał on odwiedzić m.in. grób swojej zmarłej matki, Jadwigi Kaczyńskiej.

Wizytę prezesa PiS na cmentarzu momentalnie zaczęto komentować w mediach społecznościowych. 

Nie mogłam pójść na ten sam cmentarz na grób matki wczoraj, w 10 rocznicę jej śmierci. @M_K_Blonska też, kilka dni temu w rocznicę śmierci swojej mamy. Jak tysiące innych ludzi. Jeden człowiek mógł. Bez rocznicy. Bez trybu

- napisała na Twitterze Barbara Nowacka.

Oburzenie niesie się szeroko. Wiele osób z uwagi na obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej przez rządzących w taki, a nie inny sposób, zdecydowało się złamać zasady społecznej izolacji i spotkać z rodziną. Dokąd nas to wszystko zaprowadzi? Strach pomyśleć. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze