18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielu rannych

Poważny wypadek w Polsce. Pijana 34-latka wjechała w busa

Bartłomiej Ciepielewski
24.07.2021  13:59
Zderzenie busa z autem osobowym
Zderzenie busa z autem osobowym Fot: Planeta.pl

Dziesięć osób trafiło do szpitala po zderzeniu auta osobowego z busem. Jak informuje policja, do wypadku doprowadziła 36-latka kierująca Nissanem. Badanie alkomatem wykazało u niej aż 4 promile alkoholu!

Do groźnego wypadku doszło pod Radomskiem po godzinie 6 rano. Kierująca Nissanem kobieta straciła panowanie nad autem, uderzając z impetem w busa.

O godz. 6.20 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku na drodze na 784 pomiędzy Radomskiem i miejscowością Gitle. Gdy policjanci dotarli na miejsce, zobaczyli dwa pojazdy - busa marki volkswagen i nissana quashquai - przewrócone i leżące w rowach po przeciwległych stronach jezdni - przekazała w rozmowie z PAP Aneta Włazowska z KPP w Radomsku.

Busem podróżowało dziewięciu mężczyzn, w tym siedmiu obcokrajowców. Nieoficjalnie wiadomo, że byli to obywatele Ukrainy.

Pijany kierowca wjechał w busa

Wszyscy uczestnicy wypadku odnieśli obrażenia. Stan trzech osób oceniany jest jako ciężki. Ranni zostali przetransportowani do szpitali w Radomsku, Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim i Częstochowie. Na miejscu interweniował także śmigłowiec LPR.

Do szpitala trafiła również kierująca nissanem 36-latka. Badanie trzeźwości wykazało w jej organizmie 4 promile alkoholu. Według ustaleń policji to ona doprowadziła do wypadku, zjeżdżając autem na przeciwległy pas. Sprawą zajmuje się policja pod nadzorem prokuratury.

Czytaj także
Przeczytaj więcej