18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Antyszczepionkowiec w sutannie

Ksiądz zakazał szczepień na COVID-19. Wierni zaskoczeni

01.08.2021  12:20
Ksiądz zabronił szczepień przed kościołem
Ksiądz zabronił szczepień przed kościołem Fot: Alejandro Lafuente Lopez/Shutterstock

W pierwszą niedzielę sierpnia przed wieloma polskimi kościołami stanęły punkty szczepień. Wszystko w ramach akcji "Niedziela Szczepień", podczas której duchowni nakłaniają wiernych do przyjęcia preparatu przeciw COVID-19. Jeden z księży zbuntował się i zabronił organizowania wydarzenia przy jego kościele.

Władze poszukują wszelkich możliwych sposobów na zachęcenie Polaków do szczepień przeciw COVID-19. Po rozpoczęciu loterii szczepionkowej oraz programów wsparcia dla gmin podjęto decyzję o zorganizowaniu wydarzenia "Niedziela Szczepień".

Podczas nowej akcji to duchowni zachęcają wiernych do szczepień. Parafianie, którzy zdecydują się na przyjęcie preparatu, będą mogli skorzystać z autobusów szczepionkowych znajdujących się przy kościołach.

„Niedziela Szczepień” w Polsce

Akcja zdobyła popularność w całej Polsce. Władze liczą, że autobusy szczepionkowe przyciągną wiernych z gmin o najniższym poziomie wyszczepienia.

Wiemy, jak duży wpływ na mieszkańców na Podhalu mają księża, a wspólna akcja może doprowadzić do tego, że wielu mieszkańców przekona się do szczepień. Apelujemy do wszystkich mieszkańców Podhala, którzy jeszcze się nie zaszczepili, aby posłuchali swoich duszpasterzy i skorzystali z możliwości zaszczepienia się - mówił Łukasz Kmita, małopolski wojewoda.

Jednak "Niedziela Szczepień" ma też spore grono przeciwników. Antyszczepionkowym podejściem wyróżnił się między innymi proboszcz z parafii w Gromnikach. Ostatnio duchowny zabronił rozstawiania punktu szczepień pod jego kościołem. Co ciekawe, organizatorzy akcji nie doczekali się z jego strony żadnego wyjaśnienia.

Jak poinformował portal temi.pl, akcja została przeniesiona pod Gminny Ośrodek Kultury w Gromnikach.

Czytaj także
Przeczytaj więcej