18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocny żart

Powstała ulica Morawieckiego. Premier nie będzie zachwycony

19.01.2022  18:58
Ulica Mateusza Morawieckiego w Lublinie
Ulica Mateusza Morawieckiego w Lublinie Fot: Piotr Molecki/East News

Od kilku dni w aplikacji Mapy Google możemy znaleźć ulicę Inflacji Morawieckiego, znajdującą się na jednym z osiedli w Lublinie. Przedstawicielka magistratu zaznacza, że nazwa ta nie została nadana przez miasto. Ktoś sobie zażartował z PiS.

Mapy Google kryją przed nami wiele niespodzianek, o czym po raz kolejny przekonali się ostatnio internauci. Na jednym z osiedli w Lublinie pojawiła się bowiem nowa ulica "Inflacji Morawieckiego". Psikus wskazujący winowajcę szalejących cen z pewnością nie spodoba się premierowi.

Ulica „Inflacji Morawieckiego” w Lublinie

Oczywiście nowa ulica pojawiła się tylko w sieci. Jeden z internautów prawdopodobnie zmienił nazwę ulicy, a zespół Google ją zaakceptował, uznając, że rzeczywiście może taka istnieć. "Likwidacja" dowcipu może zająć trochę czasu.

LANDSCAPE_840

Do sprawy w rozmowie z tvn24.pl odniosła się Izolda Boguta z lubelskiego magistratu, zapewniając, że zmiana nie była decyzją władz miasta. Część mieszkańców może czuć się zawiedziona, gdyż ulica taka nie istnieje i w najbliższym czasie nie powstanie.

Nie ma również odzwierciedlenia w składanych do urzędu miasta wnioskach dotyczących nadania nazwy ulicy - dodała.

Podobne żarty zdarzały się już w przeszłości. Niedawno jeden z wielkopolskich kościołów zyskał nazwę rapera Bedoesa. Wcześniej, w Olkuszu internauci stworzyli ulicę Imperatora Kaczafiego.

Czytaj także