18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

A jednak

Powstaną MASOWE PUNKTY SZCZEPIEŃ. Nowy obowiązek?

31.03.2021  14:46
Warszawa: Masowe szczepienia
Warszawa: Masowe szczepienia Fot: hedgehog94/shutterstock

Warszawa będzie miała nowe, masowe punkty szczepień?! Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska mówi o zmianach w systemie szczepień oraz o dostępności łóżek dla pacjentów covidowych w stolicy.

Wiceprezydent Warszawy wypowiadała się na ten temat w środę na antenie TOK FM. Renata Kaznowska mówiła o zmianach w systemie szczepień oraz o dostępności łóżek dla pacjentów covidowych w stolicy. Powstaną niebawem masowe punkty szczepień. Czy to przyspieszy obecne procedury?

Chcemy szczepić jak najwięcej. Chodzi o to, aby jak największa liczb warszawiaków została wyszczepiona w jak najkrótszym czasie. To jest spore wyzwanie dla władz

– powiedziała na antenie wiceprezydent Warszawy.

Warszawa: Masowe punkty szczepień

Renata Kaznowska poinformowała także, że na chwilę obecną Warszawa ma ponad 50 punktów szczepień z 200 planowanych. Między innymi z przyczyny tego braku odpowiednich wyliczeń - władze decydują się na szybkie działanie. Niestety, wyzwanie jest duże, ponieważ wciąż brakuje lekarzy i pielęgniarek. Problemy z brakiem personelu medycznego w dobie pandemii są szczególnie rażące. Pojawia się jednak jakieś światełko w tunelu.

Jeden z tych punktów już zorganizowaliśmy, chodzi o Szpital Południowym (…). Natomiast drugie takie miejsce, gdzie szczepimy to szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym

 – wskazała Renata Kaznowska.

Jak zdradziła wiceprezydent, miasto myśli otwarciu nowych punktów szczepień w miejscach zdecydowanie mało medycznych: "Myślimy o formie placów, chodzi o stworzenie punktów np. w namiotach. Myślimy też o halach sportowych w szkołach, ale na razie nie wiadomo czy uczniowie wrócą do szkół w tym roku" - mówił polityk.

Myślicie, że Polacy faktycznie chętnie ruszą na masowe szczepienia, by jak najszybciej wrócić do normalności, którą odebrał nam koronawirus? Wiadomo, że nie zmieni się ich charakter - wciąż będą dobrowolne i nieobowiązkowe.

Czytaj także
Przeczytaj więcej