18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

Koronawirus zbiera ponure żniwo. Nie żyje młody ksiądz

02.11.2020  18:32
Koronawirus zabił młodego księdza
Koronawirus zabił młodego księdza Fot: New Africa/Shutterstock

Koronawirus pokazuje nam, jak bardzo groźnym jest patogenem. Coraz częściej słyszymy, że na COVID-19 umierają też młodzi ludzie. Tym razem młode życie zgasło w Poznaniu - w wyniku pandemii zmarł ksiądz.

Poznań, tak samo jak inne miasta w Polsce, zmaga się z pandemią koronawirusa. Ubiegłej nocy w tym mieście zmarł młody ksiądz Artur Filipiak. To właśnie COVID-19 stał się bezpośrednią przyczyną jego zgonu.

Od wielu tygodni lekarze alarmują, że druga fala pandemii koronawirusa jest bardziej niebezpieczna, niż ta, z którą mieliśmy do czynienia wiosną i latem. Zdecydowanie częściej umierają z powodu zakażenia młodzi ludzie, nawet ci, którzy nie cierpieli wcześniej na żadne choroby współistniejące.

Poznań: Koronawirus zabił księdza

Zmarły ksiądz w ostatnim czasie pełnił posługę duszpasterską w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu. Oczywiście, nie jest to pierwszy duchowny, który stracił życie przez COVID-19. Grono takich nieszczęśników stale i niepokojąco się powiększa. Niestety, rząd wciąż nie wydaje zaleceń by kościoły zamknąć, a w kulcie religijnym uczestniczyć np. za pomocą mediów.

45-letni ks. Artur Filipiak miał przed sobą jeszcze całe życie, ale niestety, koronawirus przerwał je brutalnie. O jego śmierci poinformowała za pomocą mediów społecznościowych Archidiecezja Poznańska. 

Ksiądz Artur Filipiak zostanie pochowany 6 listopada o godz. 19:00 w parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Poznaniu sobotę, ale kolejne uroczystości pogrzebowe odbędą się również 7 listopada o godz. 12:00 w parafii pw. św. Wita w Rogoźnie.

Współczujemy jego rodzinie i przyjaciołom. Mamy nadzieję, że czas zdoła chociaż w części ukoić ich z pewnością niesłabnący w tym momencie - ból straty najbliższego człowieka.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze