18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Dzień spódniczki" w Poznaniu

Polska szkoła chce chłopców w spódnicach. Dostaną nagrodę

16.10.2019  21:20
Dzień spódniczki w Poznaniu - szkoła podstawowa musi się tłumaczyć
Dzień spódniczki w Poznaniu - szkoła podstawowa musi się tłumaczyć Fot: Marius Alexander/REX FEATURES/East News

Poznań, Szkoła Podstawowa nr 7 i nietypowa akcja - chłopcy są zachęcani, by przyjść na zajęcia w spódniczkach, za co mogą dostać nagrodę. Szykuje się afera większa niż „tęczowy piątek”?

Szkoła Podstawowa nr 7 w Poznaniu może mieć problemy. Jak podaje epoznan.pl, rodzice uczniów dostali poprzez e-dziennik informację o organizowanym 24 października "Dniu spódniczki". Chłopcy mielibyprzyjść w takim stroju na lekcje i byliby za to nagrodzeni!

24 października będzie w naszej szkole "Dzień spódniczki". W tym dniu przychodzimy do szkoły w spódniczkach (CHŁOPCY RÓWNIEŻ) góra mundurek. Uczeń w spódniczce nie będzie pytany. Miłej zabawy i pięknych spódniczek – brzmiał komunikat. (epoznan.pl)

Portal podaje, że na ten pomysł wpadł Samorząd Uczniowski, chcąc „zaznaczyć swoją obecność w szkole”. Ma to wnieść do placówki edukacyjnej kolory i zabawę, bo zazwyczaj nosi się tam mundurki.

Przedstawiciele szkoły twierdzą, że jest placówką otwartą, a „Dzień spódniczki” nie jest propozycją kontrowersyjną. Niektórzy rodzice są jednak zbulwersowani, bo noszenie spódniczek ich zdaniem jest sprzeczne z naturą chłopców i to promocja ideologii gender.

Przeczytaj więcej
Komentarze