18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka tragedia

Panika w poznańskim przedszkolu. Zmarła 6-letnia dziewczynka

19.10.2019  12:47
Panika w poznańskim przedszkolu. Zmarła 6-letnia dziewczynka
Panika w poznańskim przedszkolu. Zmarła 6-letnia dziewczynka Fot: PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Poznań na jeden przerażający moment wstrzymał oddech. W jednym z okolicznych przedszkoli doszło do tragedii, zmarła tam 6-letnia dziewczynka. 

Cały Poznań ogarnęło przerażenie. W jednym z tamtejszych szpitali zmarła 6-letnia dziewczynka najprawdopodobniej zarażona pneumokokami. Największa panika wybuchła w przedszkolu, do którego dziecko uczęszczało. 

Poznań: panika w tamtejszym przedszkolu

6-letnia Iwonka trafiła do szpitala i lekarzom nie udało się uratować jej życia.

W niedzielę, na telefon alarmowy, otrzymaliśmy informację o podejrzeniu zakażenia meningokokami i zgonie dziecka w poznańskim szpitalu

- mówiła portalowi epoznan.pl Anna Pawłowska, Kierownik Oddziału Epidemiologii poznańskiego sanepidu.

Lekarze podejrzewali, że sepsa, która stała się przyczyną śmierci dziecka została wywołana zarażeniem meningokokami, przenoszącymi się drogą kropelkową. To oznaczałoby, że inne dzieci również są zagrożone.

Rodzice masowo zaczęli zostawiać swoje dzieci w domach. Podobno zmarła Iwonka była zaszczepiona przeciwko meningokokom i pneumokokom. Według nieoficjalnych informacji, dziewczynka wcześniej chorowała i miała za sobą operację usunięcia śledziony. 

Jak dowiadujemy się z "Głosu Wielkopolski", osoby z brakiem lub niewydolnością śledziony są najbardziej narażone na zakażenie pneumokokowe. Rodzinie zmarłego dziecka bardzo współczujemy. 

Czytaj także