18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramatyczny wypadek

Zderzenie tramwajów. Wielu rannych [WIDEO]

Wojciech Kozicki
08.06.2022  13:57
Poznań - wypadek! ZDERZENIE TRAMWAJÓW, wielu rannych
Poznań - wypadek! ZDERZENIE TRAMWAJÓW, wielu rannych Fot: Lukasz Gdak/East News

Poważny wypadek w Poznaniu – zderzenie tramwajów! Do niebezpiecznej kolizji doszło na ulicy Hetmańskiej. Docierają do nas informacje o licznych osobach rannych w wyniku zderzenia. Z torów wypadł skład linii numer 1 jadący w kierunku ulicy Głogowskiej. Służby ujawniły, że wśród poszkodowanych jest kobieta ciężarna i małoletni pasażer.

Zderzenie tramwajów w Poznaniu. Przy ulicy Hetmańskiej na wysokości ulicy Kolejowej nastąpiła groźna kolizja. Poznań Nasze Miasto informuje, że rannych zostało 15 osób i na miejscu musiał zjawić się śmigłowiec LPR. Jedna osoba została przetransportowana do Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu z powodu ciężkich obrażeń, a  „jej stan zdrowia oznaczono jako czerwony”.

Wypadek w Poznaniu. Zderzenie tramwajów

W sumie składami podróżowało ok. 60 pasażerów. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu informuje, że poszkodowanych jest 15 osób. 11 osób ma obrażenia lekkie, 3 średnie, jedna z nich jest w stanie ciężkim. TVN24.pl pisze, że "do wypadku doszło ok. 11:20 po tym, jak jeden ze składów się wykoleił i zderzył się z tramwajem jadącym z naprzeciwka".

Doszło do wykolejenia tramwaju linii nr 1, który jechał w kierunku przystanku Głogowska - Hetmańska. Tył tego tramwaju z nieznanych nam jeszcze przyczyn wyskoczył z szyn. Na ten tył najechał tramwaj linii nr 10. Doszło do zderzenia – informuje dyżurny nadzoru ruchu MPK Agnieszka Smogulecka. (Poznań Nasze Miasto)

Z powodu wypadku w Poznaniu wystąpiły utrudnienia w ruchu. Organizowane są objazdy.

Ruch tramwajowy na ulicy Hetmańskiej został wstrzymany w obu kierunkach. Składy linii 1, 7 i 11 kierowane są objazdami.

Jak informuje ratownik, który znalazł się na miejscu, pacjenci zostali zabrani do czterech szpitali: szpitala wojewódzkiego, Centrum Medycznego HCP, szpitala przy ulicy Polnej, a do Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu przewieziono nieletniego poszkodowanego – donosi Poznań Nasze Miasto.

Zderzenie tramwajów w Poznaniu - wypadek! [WIDEO]

Czytaj także