18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jaka przyczyna śmierci?

Chory z COVID-19 wyszedł ze szpitala przez okno

Wojciech Kozicki
21.11.2020  09:48
Śmierć w szpitalu - chory opuścił szpital przez okno i zmarł
Śmierć w szpitalu - chory opuścił szpital przez okno i zmarł Fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER/East News

Poznań. Potwierdzono, mężczyzna chory na COVID-19 zmarł. Zgon nie był jednak bezpośrednio spowodowany koronawirusem. Pacjent „wyszedł ze szpitala” przez okno na 6 piętrze. Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmierci.

Szpital miejski im. Strusia w Poznaniu i dramat na oddziale. 60-letni pacjent opuścił budynek szpitala przez okno na 6. piętrze, co zostało potwierdza przez PAP oraz rzecznik szpitala Stanisław Rusek. Do zdarzenia doszło w piątek ok. godziny 17:30.

Tajemnicza śmierć w szpitalu

Jak podaje PAP, zmarły pacjent to 60-letni mężczyzna, który trafił do szpitala przy ulicy Szwajcarskiej dzień wcześniej „z typowymi objawami COVID-19”. Rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak przekazał mediom informację, że służby otrzymały zgłoszenie  „o śmiertelnym upadku pacjenta”.

Policja na razie nie podaje informacji i nie można jednoznacznie stwierdzić, czy był to wypadek. Wiadomo natomiast, że okoliczności śmierci wyjaśniać będzie prokuratura. Jak pisze jednak Rzeczpospolita, „pacjent wyskoczył z okna”, ale nie jest to informacja oficjalnie potwierdzona przez żadne źródło.

Pożar w szpitalu

Przypomnijmy, że w polskich szpitalach dochodzi ostatnio do wielu zgonów, a nawet dramatycznych wypadków. Niedawno chory podłączony do aparatury tlenowej zapalił papierosa, co skończyło się wybuchem i pożarem.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze