18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

No to kaplica...

Policja wyniosła księdza z mszy. Łamał przepisy

Wojciech Kozicki
19.10.2020  18:08
Awantura na mszy w Poznaniu - limit osób na mszy przekroczony
Awantura na mszy w Poznaniu - limit osób na mszy przekroczony Fot: Ania Freindorf/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce sprawił, że rząd wprowadza kolejne obostrzenia i restrykcje. Tymczasem ksiądz w Poznaniu łamał w trakcie mszy przepisy, więc policja wyniosła go z nabożeństwa różańcowego.

Obostrzenia wdrożone w związku z epidemią koronawirusa obowiązują WSZYSTKICH (no może z wyjątkiem polityków) i policja ostro tego pilnuje, hojnie sypiąc mandatami. Tymczasem, jak informują Wyborcza i Radio ZET, pewien duchowny łamał przepisy podczas mszy u salezjanów w Poznaniu. W trakcie nabożeństwa doszło do awantury w kaplicy.

Liczba osób na mszy - ksiądz przekroczył limit

Ksiądz nie chciał podporządkować się policjantom i nakazał im uklęknąć, ponieważ znaleźli się w miejscu, „gdzie gospodarzem jest Jezus Chrystus”. Funkcjonariusze zażądali od księdza i uczestników mszy okazania dowodów osobistych i zapowiedzieli użycie siły fizycznej w wypadku sprzeciwu.

Przepraszam, ale ma pan zasłoniętą twarz.  Boję się, że wtargnęli do mnie intruzi lub złoczyńcy. Ja też mogę na Allegro kupić taki strój  – powiedział ksiądz do policjantów.

Awantura na mszy, ksiądz wyniesiony

Chwilę później zaczęła się zadyma, a wierni ruszyli księdzu na pomoc. Jak widać na udostępnionym na nagraniu WIDEO, policjanci się nie cackali. Najpierw wynieśli ministranta, a później duchownego.

Jak informuje Radio ZET, o interwencję poprosili sami salezjanie, którzy mieszkają w domu zakonnym. Donieśli, że odbywa się msza naruszająca rządowe obostrzenia dotyczące epidemii koronawirusa. 

Przypomnijmy, Poznań od soboty jest w czerwonej strefie, co oznacza to, że w nabożeństwach może uczestniczyć jeden wierny na 7 m kw. W środku było dziewięć osób, w tym siedmioro wiernych  – przypomina Radio ZET.

Zagłosuj

Czy chodzisz do kościoła?

Liczba głosów:

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze