18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Płonie zabjcza chemia w Polsce!

Potworny pożar! Ostrzeżenie - toksyczne opary w powietrzu

Wojciech Kozicki
08.06.2021  19:21
Poznań. Pożar  hali BROS. Chemiczne opary w powietrzu
Poznań. Pożar hali BROS. Chemiczne opary w powietrzu Fot: Planeta.pl

Groźny pożar w Poznaniu. Płoną hale magazynowe firmy produkującej środki owadobójcze, w których składowane są niebezpieczne substancje chemiczne. Służby ostrzegają, że w powietrzu mogą unosić się toksyczne opary.

Toksyczny dramat w Poznaniu! Przed godziną siedemnastą poznańskie służby otrzymały zgłoszenie o pożarze. Kilkanaście zastępów straży pożarnej zostało skierowanych do walki z ogniem na terenach hal magazynowych, w których mogą znajdować się środki owadobójcze. Na razie nie ma informacji o osobach owadobójczych.

Pożar w Poznaniu, toksyczne opary w powietrzu

Centrum Zarządzania Kryzysowego wysyła już ostrzeżenia do mieszkańców i informuje o pożarze magazynów. Wydano ostrzeżenie przed toksycznymi operami, które mogą wydobywać się z płonących hal. Mieszkańców północnych dzielnic Poznania nie powinni otwierać okien i wychodzić na zewnątrz.

Pożar hali firmy BROS. Na miejscu środki chemiczne. Trwa akcja gaśnicza. Prosimy niepotrzebnie nie otwierać okien w razie zadymienia oraz nie przebywać na zewnątrz budynków. Proszę śledzić media! – ostrzega Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Aktualizacja, godzina 19:11

Pożar przy ulicy Druskienickiej został opanowany przez strażaków. Trwa obecnie jego dogaszanie, co potwierdził Mariusz Wiśniewski, pierwszy zastępca prezydenta Poznania. 

Mieszkańcy nie bardzo wzięli sobie do serca rady CZK. Jak informuje nasz Użytkownik Michał, przed halą tak blisko, jak tylko to możliwe, stały dziesiątki ludzi, obserwując akcję gaśniczą – podaje  portal tenpoznan.pl

Czytaj także
Przeczytaj więcej