18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Konferencja prasowa

Morawiecki: "niech gniew skupi się na mnie"

Wojciech Kozicki
29.10.2020  13:11
Morawiecki i Niedzielski  - konferencja na Stadionie Narodowym
Morawiecki i Niedzielski - konferencja na Stadionie Narodowym Fot: Mateusz Grochocki/East News

Trwa konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego na Stadionie Narodowym. Przekazali nowe informacje o otwarciu szpitali polowych i bazie dostępnych łóżek. Premier wygłosił poruszający apel do protestujących. 

Na samym początku konferencji Morawiecki odniósł się to protestów związanych z aborcją. Przypomniał, że trwa epidemia koronawirusa, Polacy przestali przestrzegać dyscypliny, a wirus wymknął się spod kontroli. Zaapelował do protestujących, by " cały gniew skupił się na nim i na politykach", a nie na osobach starszych i chorych, które mogą zginąć od roznoszonego COVID-19. Zapewnił, że spór można zakończyć w dialogu i debacie, a prawo wymaga doprecyzowania.

Konferencja Morawieckiego

Uspokoił Polaków, że jak na razie zapowiadanego lockdownu nie będzie. Morawiecki wydał polecenia wojewodom, by przygotowali się do kolejnego wzrostu zakażeń. Powiedział, że w przyszłym tygodniu powinniśmy mieć bazę ponad 30 tys. łóżek, ale wirusa można powstrzymać tylko przez dyscyplinę społeczną. Zwrócił jednak uwagę, że niektóre kraje w Europie już decydują się na totalny lockdown.

Nie chcemy zamykać gospodarki, ale musimy przestrzegać zasad i przepisów. Przygotowujemy jednak Polskę na scenariusz bardzo niedobry - powiedział Morawiecki.

Czytaj także
Przeczytaj więcej