18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niepokojące informacje

Prezes Sądu Najwyższego w szpitalu. Ciężko przechodzi chorobę

18.03.2021  12:22
Prezes SN walczy z COVID-19
Prezes SN walczy z COVID-19 Fot: LUKASZ SZELAG/REPORTER

Małgorzata Manowska trafiła do szpitala. Według doniesień rzecznika prasowego, prezes Sądu Najwyższego ciężko przechodzi COVID-19. Termin rozprawy ws. frankowiczów został przełożony na kwiecień.

Jak poinformował "Dziennik Gazeta Prawna", Małgorzata Manowska trafiła do szpitala z powodu COVID-19. Prezes Sądu Najwyższego ciężko przechodzi koronawirusa, przez co zmianie uległy terminy posiedzeń SN.

Hospitalizacja Małgorzaty Manowskiej, która była konieczna w związku z poważnym przebiegiem zakażenia wirusem COVID-19, wymagała zmiany pierwotnego, wyznaczonego na 25 marca br., terminu posiedzenia Izby Cywilnej - poinformował w rozmowie z "DGP" rzecznik prasowy SN, Aleksander Stępokowski.

Jak wyjaśnia rzecznik prasowy Sądu Najwyższego, zmiana terminu była konieczna, gdyż prezes jest przewodniczącą zespołu orzekającego.

Uchwała frankowa przeniesiona na kwiecień

Według nieoficjalnych doniesień główną przyczyną odroczenia zbliżającego się posiedzenia może być spór między starymi a nowymi sędziami SN.

Ci pierwsi bowiem mają opory przed wspólnym orzekaniem z tymi drugimi, gdyż status osób powołanych do SN na zasadach wprowadzonych przez PiS nadal budzi poważne wątpliwości. A w ostatnim czasie, w związku z wydawanymi przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzeczeniami, wątpliwości te tylko się pogłębiają - informował "Dziennik Gazeta Prawna".

Uchwała frankowa, która zajmie się SN, ma uregulować orzecznictwo w sprawach kredytów zaciągniętych w obcych walutach. Według ekspertów odroczenie rozprawy jest na rękę bankom, które najczęściej przegrywają w sądach.

logo Tu się dzieje