18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

sprawa honoru

Prezydent Duda ratuje Szydło. Podpisał ułaskawienie za przestępstwo

16.10.2019  11:30
Prezydent Duda ułaskawia Szydło
Prezydent Duda ułaskawia Szydło Fot: Jan GRACZYNSKI/East News

Prezydent Andrzej Duda podpisał akt ułaskawienia dla Dawida Szydło. Mężczyzna został skazany na rok bezwzględnego więzienia za przestępstwo, po którym straty oszacowano na 3 mln euro.

Polak Dawid Szydło doprowadził do pożaru w Czarnogórze, którego straty państwo oszacowało na astronomiczną kwotę trzech milionów euro. Mężczyzna podpalił las... tłumaczy, że zrobił to, aby się ratować.

Szydło skazany za podpalenie

W 2017 roku Dawid Szydło zgubił się w lesie w okolicach Baru. Chcąc zwrócić na siebie uwagę ratowników, rozpalił ognisko. Niestety, ogień rozprzestrzenił się z zawrotną prędkością, zajął kilka hektarów lasu, a czarnogórska straż pożarna walczyła z żywiołem kilka dni.

Polak został oskarżony i po ośmiomiesięcznym procesie skazany przez sąd w Czarnogórze na rok bezwzględnego więzienia. Prezydent Andrzej Duda postanowił go jednak ułaskawić - dokument podpisał 20 września. Informację o tym Sąd Okręgowy w Krakowie przekazał 15 października.

Z powodów humanitarnych, w uzasadnieniu decyzji można przeczytać o tragicznym splocie zdarzeń, które doprowadziły do nieumyślnego podpalenia lasu. Prezydent wziął też pod uwagę dotychczasową niekaralność, wiek skazanego i odbycie części kary

- podaje reporter Radia ZET, Przemysław Taranek.

Przeczytaj więcej
Komentarze