18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemia wróci zanim zniknie

Horban ostrzega: obowiązkowe szczepienia i czwarta fala

Wojciech Kozicki
30.04.2021  12:38
Szczyt trzeciej fali za nami, szczyt wszystkiego przed nami?
Szczyt trzeciej fali za nami, szczyt wszystkiego przed nami? Fot: Piotr Molecki/East News

Pandemia COVID-19 wydaje się wygasać, ale prof. Andrzej Horban nadal doradza premierowi ws. pandemii. W najnowszym wywiadzie zapowiedział, że być może szczepienie przeciw COVID-19 będzie w Polsce OBOWIĄZKOWE.

Główny doradca premiera ds. Covid-19 prof. Andrzej Horban to już prawdziwy epidemiczny celebryta. Chętnie bryluje w mediach i opowiada m.in. jakie ma plany na majówkę i że jego żona jest instruktorką Chi Kung. Co dalej? Poznamy ulubiony wirus prof. Horbana? Sprawdzony przepis na bigos? Jak na razie zapowiada jedynie OBOWIĄZEK SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19 i czwartą falę zakażeń.

Prof. Horban ostrzega: możliwa czwarta fala zakażeń

Prof. Horban w TVN24 przyznał, że być może w Polsce wprowadzić będzie trzeba obowiązkowe szczepienia przeciw koronawirusowi SARs-CoV-2. Przyznał, że jeszcze nie omawiał tego z premierem Morawieckim, ale „temat się rozwija”. Podkreślił, że ciężko o tym dyskutować w momencie, gdy występują poważne problemy z dostawą szczepionek.

Być może trzeba będzie wprowadzić obowiązek szczepienia przeciw Covid-19, jeżeli inne metody zawiodą. Ten temat jednak nie pojawił się jeszcze na posiedzeniu Rady Medycznej przy premierze – powiedział prof. Horban w TVN24.

Prof. Horban ma też dobrą wiadomość – szczyt trzeciej fali COVID-19 mamy już za sobą. Żeby nie było tak pięknie, ostrzegł, że możliwe jest uderzenie kolejnej fali koronawirusa, a ewentualna czwarta fala jesienią zależy tylko od zachowania Polaków i zaszczepienia społeczeństwa.

Jeśli będziemy mieli zaszczepione społeczeństwo, to ta czwarta fala będzie miało zauważalna, jeżeli w ogóle – wieszczy prof. Horban.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze