18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ratowanie papieża

Profesorowie chcą prawdy o Janie Pawle II

Bartłomiej Ciepielewski
25.11.2020  18:27
Prawda o papieżu przetrwa?
Prawda o papieżu przetrwa? Fot: ASSOCIATED PRESS/East News

Ponad 1200 ludzi nauki podpisało się pod apelem o zachowaniu prawdy o papieżu Polaku. Według profesorów oczernianie Ojca Świętego to brak szacunku dla naszej historii.

Pod apelem podpisali się między innymi profesorowie Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Politechniki Wrocławskiej, a także Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Profesorowie bronią papieża

Osoby, które podpisały się pod listem, twierdzą, że w ostatnich latach papieża niesłusznie zalała fala oskarżeń o tuszowanie pedofilii wśród duchownych. Zdaniem profesorów nie na miejscu są również nawoływania do usunięcia Jana Pawła II z przestrzeni publicznej.

W treści listu można znaleźć wiele pochwał dotyczących działalności papieża. Jak zaznaczono, był on promotorem idei wolności ludzi oraz narodów, a także wpłynął pozytywnie na historię całego świata.

Jan Paweł II, jak każda osoba, zasługuje na to, żeby mówić o nim rzetelnie. Oczerniając i odrzucając Jana Pawła II, czynimy wielką krzywdę nie jemu, ale sobie samym. Pokazujemy w ten sposób, że nie mamy szacunku dla dziejowych dokonań i najjaśniejszych kart we współczesnej historii - twierdzą profesorowie.

Pod listem nadal zbierane są podpisy profesorów. Czy apel zmieni postrzeganie papieża przez Polaków?

Czytaj także
Przeczytaj więcej