18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kogo na to stać?

Prywatne testy na koronawirusa już są dostępne. Cena zatrważa

02.04.2020  11:15
Prywatne testy na koronawirusa już są dostępne. Cena zatrważa
Prywatne testy na koronawirusa już są dostępne. Cena zatrważa Fot: Shutterstock

Prywatne testy na koronawirusa już są dostępne w Polsce. Problemem i to poważnym jest jednak ich niespodziewanie wysoka cena. 

Prywatne testy na koronawirusa były naszym marzeniem, kiedy rozpoczynała się epidemia. Wielu Polaków z pewnością zdecydowałoby się na wykonanie takiego testu, kiedy pojawiają się jakiekolwiek objawy. 

W końcu doczekaliśmy chwili, kiedy prywatne testy na koronawirusa są dostępne. Szkoda, że ich cena zwali każdego z nóg, zwłaszcza, że nadchodzą czasy kryzysu i wiele osób będzie liczyło dosłownie każdą złotówkę, by przetrwać. 

Prywatne testy na koronawirusa kosztują krocie

Firma GeneMe z Gdańska i Fundacja na Rzecz Perspektyw "Cel" wprowadziły testy na obecność koronawirusa, które będą dostępne dla każdego. Sposób badania jest rekomendowany przez WHO - testy są przeprowadzane metodą RT-real time PCR.

Niestety, cena za jeden test to 500 zł dla osoby indywidualnej. Chociaż eksperci są gotowi przeprowadzać nawet 600-1000 testów dziennie, to ciężko będzie o chętnych, kiedy koszt jest aż tak zawrotny. 

Kontaktowaliśmy się z Ministerstwem Zdrowia, zgłaszając swoją gotowość przyłączenia się do walki z koronawirusem. Aktualnie trwają jeszcze uzgodnienia. Ponieważ ilość zachorowań wciąż rośnie, postanowiliśmy zaoferować testy wszystkim zainteresowanym instytucjom, również osobom indywidualnym

- mówi w rozmowie z wiadomosci.wp.pl Aleksandra Miedzianowska z gdańskiej firmy GeneMe.

Wpłata 500 zł od osób indywidualnych zasila konto "KontraKoronawirus". Środki uzyskane w ten sposób trafią do ludzi, których pandemia dotknie najmocniej. Wyniki prywatnych testów będzie można otrzymać po 48 godzinach od ich wykonania. 

Dodatkowo, GeneMe zaprasza do współpracy firmy, którym proponuje zakup kilkudziesięciu testów po niższej cenie i przekazanie ich szpitalom. Dzięki takim działaniom, każdy medyk miałby w miarę swobodny dostęp do takiego testu.

Przeczytaj więcej
Komentarze