18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat

Przecieki z rządu: Będzie ZAKAZ PRZEMIESZCZANIA się?!

09.11.2020  13:07
COVID-19: Zakaz przemieszczania się
COVID-19: Zakaz przemieszczania się Fot: Piotr Molecki/East News

Jarosław Gowin powiedział parę słów za dużo? Przecieki z rządu dają nam do myślenia, że już niedługo może zostać wprowadzony zakaz przemieszczania się. Obostrzenia już dawno dają nam się we znaki, a może być jeszcze gorzej.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że jeśli sytuacja się nie poprawi - a póki co COVID-19 naprawdę niszczy Polskę - to nastąpi tzn. twardy lockdown. Nikt z nas nie wie dokładnie, jakie obostrzenia się wtedy pojawią, ale Polacy już powoli szykują się na najgorsze.

Tymczasem przecieki z rządu wskazują nam trop donośnie tego, jak źle może być, kiedy przepisy zostaną jeszcze mocniej zaostrzone. Przypominamy, że tylko w ciągu ostatniej doby w Polsce zakaziło się 21 713 osób. Z powodu koronawirusa zmarło 45 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 128 osób. Od początku epidemii potwierdzono zakażenie u 568 138 osób, a 8045 chorych zmarło. 

Covid-19: Zakaz przemieszczania się coraz bliżej

Takie liczby sprawiają, że rządzący muszą naprawdę przemyśleć strategię dalszej walki z wirusem. Jarosław Gowin zdradził, że nawet ograniczenia w przemieszczaniu się są prawdopodobne, kiedy w grę wchodzi ochrona życia i zdrowia obywateli. Teraz zakażeniem koronawirusem jesteśmy zagrożeni dosłownie wszyscy. Szef Porozumienia zdradził trochę niezbędnych tropów portalowi Business Insider.

Nie można wykluczyć ograniczeń związanych z przemieszczaniem się osób, chociaż oczywiście wszyscy wolelibyśmy tego uniknąć

- mówił Jarosław Gowin.

Przekonuję moich partnerów z rządu i koalicji rządowej do tego, by sięgać raczej po tego typu ograniczenia, niż zamykać gospodarkę

- dodał wicepremier.

Są to, co prawda, wyjątkowo ostrożne stwierdzenia, ale sytuacja w kraju nie ma już nic wspólnego z delikatnym zagrożeniem. Stoimy w obliczu prawdziwej klęski, a załamanie służby zdrowia czyha dosłownie za naszymi plecami.

Myślicie, że już niedługo będziemy zdani faktycznie wyłącznie na nasze cztery ściany?

Czytaj także
Przeczytaj więcej