18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie odlecą

Przedłużono zakaz lotów! Ucierpią podróżni

Bartłomiej Ciepielewski
20.11.2020  14:46
Trzeba zostać w domu
Trzeba zostać w domu Fot: Pojana Jermsawat/Shutterstock

Przedłużono do 8 grudnia obowiązujące ograniczenia, dotyczące lotów międzynarodowych. Początkowo restrykcje miały zostać zniesione 24 listopada. Kto zostanie za granicą?

Rząd zamierza przedłużyć obowiązujący od 6 listopada zakaz lotów cywilnych. Według ustaleń potrwa on do 6 grudnia. Ograniczenie obejmuje loty do Polski z 10 krajów, znajdujących się poza Unią Europejską.

Zakaz dotyczy podróży do Polski z lotnisk znajdujących się na terytorium: Argentyny, Armenii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Gruzji, Jordanii, Kostaryki, Libanu, Macedonii i USA. Wyjątkiem są lotniska ulokowane w stanach Nowy Jork i Illinois.

Rozporządzenie nie obejmie podróży zorganizowanych na zlecenie lub za zgodą Rady Ministrów. Zwolnione z zakazu są również loty realizowane na potrzeby lotnictwa wojskowego oraz te, wyczarterowane przed wejściem w życie rozporządzenia.

Wiele lotów przywrócono

Lista zakazująca lotów do Polski została niedawno pomniejszona o aż 34 kraje. Od kilku tygodni na polskich lotniskach ponownie mogą lądować samoloty z krajów takich jak: Maroko, Tunezja, Izrael, Brazylia, Malediwy oraz Bahamy.