18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skandal w Gorzowie

Przemycała 100 kilogramów narkotyków. Została policjantką

17.02.2021  17:43
Przemytniczka w policji
Przemytniczka w policji Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

Ponad pół roku temu szeregi gorzowskiej komendy policji zasiliła kobieta, która trafiła do więzienia za przemyt 100 kilogramów narkotyków. Policjanci uważają, że Krajowy Rejestr Karny nie zawierał informacji o kryminalnej przeszłości rekrutowanej kandydatki.

Kobieta od sierpnia 2020 roku służyła w oddziale prewencji gorzowskiej policji. Dopiero po kilku miesiącach odkryto, że funkcjonariuszka posiada przeszłość kryminalną.

W procesie rekrutacji do policji sprawdzana jest między innymi karalność kandydata w Krajowym Rejestrze Karnym. Wobec tej kobiety także zostało przeprowadzone takie sprawdzenie, w wyniku którego okazało się, że nie figuruje ona w rejestrze karnym. Postępowanie rekrutacyjne zostało przeprowadzone kompletnie, w związku z powyższym, nie możemy tu mówić o jakimkolwiek uchybieniu osób odpowiedzialnych za proces rekrutacji do policji - wyjaśnia Mateusz Sławek z biura prasowego KWP w Gorzowie.

W Szwecji kobieta została skazana za przemyt ponad 100 kilogramów narkotyków. Za kratkami spędziła ponad pół roku.

Przemytniczka została zatrudniona w policji

Wobec funkcjonariuszki prowadzono postępowanie administracyjne i dyscyplinarne, w wyniku którego utraciła pracę. Policjantka została zwolniona w środę, 17 lutego.

Mundurowi najprawdopodobniej nie posiadają skutecznych narzędzi, które umożliwiają weryfikację kandydatów pod kątem niekaralności poza granicami naszego kraju. Szeregi polskiej policji zasila znacznie więcej przestępców?

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze