18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czarnek chce uczyć o seksie w oparciu o dorobek Jana Pawła II

11.01.2021  13:48
Papież będzie ekspertem od wszystkiego?
Papież będzie ekspertem od wszystkiego? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Szef MEN Przemysław Czarnek podczas ostatniej rozmowy z "Gościem Niedzielnym" poinformował o planach dotyczących zmian w nauczaniu seksualności i przedsiębiorczości w szkołach. Zdaniem ministra, najlepszym instrumentem do edukowania w tym zakresie będą literackie dzieła papieża Polaka.

Przemysław Czarnek uważa, że dorobek literacki Jana Pawła II może korzystnie wpłynąć na polską edukację. Papieskie encykliki sprawdzą się w nauce przedsiębiorczości, a nawet seksualności.

Minister Przemysław Czarnek nie ukrywa, że planuje zwiększyć w szkołach liczbę omawianych tekstów Jana Pawła II. Papież Polak stanie się ekspertem od wszystkiego?

Jan Paweł II będzie uczył edukacji seksualnej w szkołach?

Szef MEN twierdzi, że dzieła Jana Pawła II mogą dostarczyć młodzieży niezbędnych informacji dotyczących seksualności.

Nie jestem też przeciwnikiem postulatów, aby w najstarszych rocznikach szkół ponadpodstawowych wprowadzić elementy nauczania Jana Pawła II na temat ludzkiej seksualności, które zawarł np. w książce "Miłość i odpowiedzialność - oznajmił minister.

Pomysł polityka ostro skrytykowano w sieci. Do planów Czarnka odniosła się między innymi posłanka Beata Maciejewska.

Zgadzam się z Przemysławem Czarnkiem: młodzież powinna przyswoić wiedzę Jana Pawła II na temat seksualności. Lekturą obowiązkową powinny być raporty dot. krycia pedofilii w Kościele Katolickim – skomentowała posłanka Lewicy.

Przemysław Czarnek twierdzi, że nauka o Janie Pawle II pomoże zapobiec oskarżeniom o tuszowaniu pedofilii oraz mowie nienawiści kierowanej pod adresem papieża.

Czytaj także
Przeczytaj więcej