18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jak z horroru

Przerażająca DROŻYZNA zalewa Polskę. Zabraknie nam pieniędzy?

11.05.2021  17:02
Drożyzna zalewa Polaków
Drożyzna zalewa Polaków Fot: EAST NEWS

Przerażająca drożyzna sukcesywnie zalewa całą Polskę. Za jedzenie zapłacimy już krocie i nie widać zmiany na horyzoncie. Niestety - nie mamy wątpliwości, że będzie tylko gorzej. Kiedy skończą się wzrosty cen?

Przerażająca drożyzna wciąż zagląda w kieszenie Polaków. Jeśli chcecie jeść zdrowo i tanio - pojawia się zgrzyt. Podstawowe warzywa są koszmarnie kosztowne i nie wygląda na to, żeby wkrótce ich ceny miały spaść.

Jak podaje Fakt, w ostatnich tygodniach ziemniaki podrożały aż o 8 proc. Nie tylko warzywa straszą nas cenami. Mocno w górę poszły też ceny ryżu i kawy rozpuszczalnej. W tym samym czasie bardzo wyraźnie potaniało mięso. Nie jest to jednak dobra informacja dla tych, którzy starają się je ograniczyć w swojej diecie.

Drożyzna zalewa Polaków

Kiedy wyroby wędliniarskie są mniej kosztowne, ziemniaki, pomidory i marchew straszą kieszenie konsumentów. Osoby szukające witamin i mikroelementów w pożywieniu będą miały poważny problem. Z informacji "Gazety Wyborczej" wynika także, że wzrosły ceny nie tylko wyżej wymienionych warzyw, ale również zieleniny. Jest dużo drożej niż przed rokiem o tej samej porze. Dla przykładu - rabarbar rok temu był po ok. 4 zł za kg, teraz kosztuje 8-9 zł za kg.

Mamy także sezon na szparagi. Niektórzy je kochają, inni ich nienawidzą. Ta pierwsza grupa może być realnie załamana cenami, jakie prezentują ich przysmaki. Szparagi w tym roku są bowiem rekordowo drogie! W 2020-tym można było kupić pęczek za 10-12 zł, teraz trzeba zapłacić 18-19 zł.

Jakby tego było mało - mniej wykwintna od szparagów - fasolka szparagowa kosztuje nawet 69 zł za kg. Przed rokiem na starcie sezonu nowalijek kosztowała już 35 zł. Tak samo rekordowo drogi jest też por. W zestawieniu z 2020 r. podrożał nawet o ponad 60 proc.

Zdecydowanie czas pandemii koronawirusa to niezbyt sprzyjający moment na bicie rekordów cenowych pożywienia w kraju. Wszyscy chcielibyśmy zjeść tanio i zdrowo - a to się okazuje niemalże niewykonalne. Wielka szkoda.

Czytaj także
Przeczytaj więcej