18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koronokalipsa

Przerażający wzrost liczby zakażeń i zgonów

12.01.2022  09:14
Przerażający wzrost liczby zakażeń i zgonów. Piotr Müller podał dane
Przerażający wzrost liczby zakażeń i zgonów. Piotr Müller podał dane Fot: Planeta.pl

Tragiczny dzień w Polsce. Rzecznik rządu Piotr Müller zdradził najnowsze dane o stanie pandemii koronawirusa. Zaraza kolejny raz nawraca i zbiera przerażające żniwo.

Już był w ogródku, już witał się z gąską... Kto? nasz minister zdrowia i jego kumple z PiS. Dopiero co przekonywali, że pandemia spowalnia, dopiero co zrezygnowali z zaostrzenia restrykcji, a tu łup. W środę 12 stycznia notujemy gigantyczny wzrost liczby wykrytych zakażeń. Niestety drastycznie wzrosła też liczba zgonów.

Pandemia się zaostrza. Nowe dane

Pełny raport o stanie pandemii koronawirusa w Polsce Ministerstwo Zdrowia publikuje codziennie o godzinie 10.30. Tym razem rzecznik rządu Piotr Müller uprzedził swoich kolegów i w rozmowie z WP zdradził najbardziej palące dane.

Tylko ostatniej doby potwierdzone zostały aż 16 173 zakażenia koronawirusem. To blisko pięć tysięcy więcej, niż poprzedniego dnia! Co gorsza, w ciągu jednego dnia z powodu COVID-19 zmarło w Polsce 684 pacjentów. Tym samym śmiertelny bilans pandemii w naszym kraju wzrasta do niebotycznej liczby 100 938 ofiar śmiertelnych.

Czytaj także