18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mroczna historia Rydzyka

Kto dał Rydzykowi pieniądze na założenie Radia Maryja?

Wojciech Kozicki
24.05.2021  16:05
Tajemnicza historia Radia Maryja. Skąd Rydzyk wziął pieniądze?
Tajemnicza historia Radia Maryja. Skąd Rydzyk wziął pieniądze? Fot: MARCIN GADOMSKI/East News

Skąd Tadeusz Rydzyk wziął pieniądze, by założyć Radio Maryja? W rozmowie z radiozet.pl Tomasz Piątek, pisarz, dziennikarz śledczy i autor książki „Rydzyk i przyjaciele. Kręte ścieżki” ujawnił mroczną historię i przeszłość redemptorysty z Torunia.

Historia Radia Maryja i podejrzane pieniądze. Skąd Tadeusz Rydzyk wziął pieniądze na swoją toruńską rozgłośnię? Tomasz Piątek w Radiu ZET ujawnił najpierw ujawnił, że Rydzyk był współpracownikiem SB, a później ogłosił, że ustalił kto dał mu gotówkę na postawienie pierwszego masztu radiowego. Miał dostać te pieniądze od Vassuli Ryden.

Rydzyk, pieniądze i Radio Maryja. Kto mu dał fundusze na radio?

Jak czytamy na radiozet.pl, Ryden to Greczynka wychowana w prawosławiu, urodzona w Egipcie, mieszkająca w Szwajcarii, obracająca się w środowiskach związanych z ONZ i Bankiem Światowym. Twierdziła, że osobiście rozmawiała z Bogiem.

Założyła coś w rodzaju swojej własnej sekty, ale afiszuje się z dostojnikami putinowskiej Cerkwi. Głosi, że Rosja jest w sposób szczególny przez Boga uświęcona i będzie… rządzić ludzkością. Pani Ryden głosiła to również wtedy, gdy dała Rydzykowi pierwsze 10 tys. franków na postawienie pierwszej wieży radiowej. Te pieniądze były kluczowe, bo to dzięki swojemu radiu Rydzyk zaczął zarabiać następne pieniądze, wyciągając je od swoich słuchaczy. Później, gdy zawładnął ich duszami i zaczął mieć wpływ na to, jak głosują, mógł także wyciągać pieniądze od polityków – ujawnił Tomasz Piątek w Radiu ZET.

Piątek zwraca uwagę, że sam Rydzyk przyznał się w książce „Życie jest ciekawe” do otrzymania pieniędzy od mistyczki ze Szwajcarii. Co więcej, sama Vassula Ryden ogłasza się fundatorką Radia Maryja.

Zdaniem Piątka, gdy Rydzyk dostał pieniądze od Ryden, nastąpiła jego gwałtowna przemiana. Z „elastycznego, zbyt miękkiego, ulegającego wpływom w tyrana, człowieka pozbawionego skrupułów, niezwykle łapczywego”.

logo Tu się dzieje