18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Oficjalny akt zgonu

Przyczyna śmierci Aleksandra Doby ujawniona

Wojciech Kozicki
27.02.2021  12:06
Aleksander Doba i przyczyna śmierci - jest akt zgonu polskiego podóżnika
Aleksander Doba i przyczyna śmierci - jest akt zgonu polskiego podóżnika Fot: Witold Spisz/REPORTER/East News

Aleksander Doba nie żyje – legendarny polski kajakarz i podróżnik zmarł w Afryce, zdobywając szczyt Kilimandżaro. Jaka jednak naprawdę była jego przyczyna śmierci? Została wykonana sekcja zwłok, ujawniono akt zgonu Polaka.

Jaka była przyczyna śmierci Aleksandra Doby? Są wreszcie nowe informacje o tragedii w Afryce. Jak podaje Radio ZET, władze Tanzanii potwierdziły, iż śmierć polskiego podróżnika nastąpiła z przyczyn naturalnych. Jest to informacja, która znalazła się w akcie zgony wydanym przez Zjednoczoną Republikę Tanzanii. Potwierdził ją również organizator wyprawy.

Aleksander Doba - śmierć i ostatnia podróż

Organizatorzy odpierają zarzuty o nieodpowiednim przygotowaniu wyprawy na Kilimandżaro. Po raz kolejny podkreślają, że Aleksander Doba czuł się dobrze przed wspinaczką i w trakcie zdobywania szczytu. Przechodził też rutynowe kontrole i był pod obserwacją przewodników. Miał mierzone tętno, natlenienie krwi, a także był pytany o samopoczucie

Tryskał energią, był pozytywnie nastawiony, były rozmowy i okrzyki. Olek chciał odpocząć przed zdjęciami. Zasnął, stracił przytomność. Nagle po prostu zgasł – powiedział organizator wyprawy Łukasz Nowak. (radiozet.pl)

Teraz Aleksandra Dobę czeka ostatnia podróż do Polski. Nie wiadomo kiedy może odbyć się pogrzeb Aleksandra Doby, bo są pewne problemy z przewiezieniem jego ciała do kraju.

Czytaj także
Przeczytaj więcej