18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Są ofiary śmiertelne!

Straszna katastrofa lotnicza w Polsce!

Wojciech Kozicki
23.02.2021  07:49
Pszczyna, katastrofa lotnicza. Rozbił się helikopter w Polsce - nowe informacje

Pszczyna, katastrofa lotnicza w Polsce. W lesie rozbił się helikopter i niestety, wiadomo już, że są ofiary śmiertelne. Jaka była przyczyna wypadku pod Pszczyną?

Pszczyna i katastrofa lotnicza. Potwierdzono, że do doszło do straszliwego wypadku – helikopter rozbił się w lesie w województwie śląskim. Asp. Tomasz Pokorny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie poinformował media, że maszyną podróżowały cztery osoby – dwie przeżyły i są ranne, przewieziono je do szpitala. Ich życiu obecnie nie zagraża niebezpieczeństwo. Niestety, są też dwie ofiary śmiertelne.

Helikopter rozbił się w Polsce. Wypadek pod Pszczyną

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o katastrofie około północy z poniedziałku na wtorek. Akcję ratunkową utrudniał trudno dostępny teren leśny. Jak informują media, maszyna rozbiła się na terenie podmokłym, gdzie nie da się wjechać samochodem. Akcję ratowniczą utrudniała również bardzo gęsta mgła. Na miejscu zjawiły się straż pożarna, medycy i policja.

Zginęło dwóch mężczyzn znajdujących się z przodu kabiny, przeżyli natomiast kobieta i mężczyzna, którym o własnych siłach udało się wydostać z maszyny – informuje Radio ZET.

Jaka była przyczyna wypadku? Jak na razie nie wiadomo, ale sprawę badają Komisja Badania Wypadków Lotniczych i prokuratura.

Helikopter, w którym znajdowały się cztery osoby, należał - według wstępnych ustaleń - do osoby prywatnej. Leciał akurat w okolicach Pszczyny, nad kompleksem leśnym znajdującym się dodatkowo na granicy Studzienic i Jankowic. Pilota zaskoczyły trudne warunki pogodowe - podaje Super Express.