18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sprawa dla Rutkowskiego

Dzika puma atakuje. Krwiożerczy zwierz grasuje pod Warszawą

08.10.2019  09:01
Dzika puma atakuje. Krwiożerczy zwierz grasuje pod Warszawą
Dzika puma atakuje. Krwiożerczy zwierz grasuje pod Warszawą Fot: Shutterstock

Drapieżna puma hasa po Polsce? Doniesienia o zwierzu terroryzującym kolejne miejscowości, pojawiają się w mediach od kilkunastu dni. Teraz ktoś widział go znowu, w poniedziałkowy wieczór w Łomiankach.

Zanim Puma do Łomianek dotarła, ktoś dostrzegł ją na warszawskiej Białołęce. Błąkała się w okolicach Galerii Północnej, być może skusiły ją światła i widmo kurczaka z MC Donalds. Pani puma obrała jednak inną ścieżkę - udała się na północny wschód. By dostać się do Łomianek, musiała przepłynąć Wisłę, no chyba że poszła tam mostem, później przez Młociny, a stąd już naprawdę blisko.

W podwarszawskim miasteczku pumę ktoś zobaczył i nawet próbował zrobić jej zdjęcie. Trochę nie wyszło, bo nie dość, że zwierz na nim się rozmazał, to jeszcze "ucięło" mu głowę. Nie wiadomo więc, czy to kot, pies, czy rzeczywiście dziki drapieżnik. Jest jasna sierść i smukłe ciało. Nie ma identyfikacji.

Straż miejska i poważne ostrzeżenia

Sprawa okazała się na tyle poważna, że o obecności pumy w Łomiankach poinformowano straż miejską. Ta nie zbyła zawiadomienia śmiechem i apeluje teraz do mieszkańców o wzmożoną ostrożność.

W związku z podejrzeniem, że na terenie Gminy Łomianki może przebywać zwierzę przypominające pumę, prosimy Państwa o zachowanie ostrożności do czasu wyjaśnienia sprawy. Mamy nadzieję, że sytuacja szybko się wyjaśni, o czym będziemy Państwa informować na bieżąco. Podejdźmy do tematu spokojnie i odpowiedzialnie. W przypadku zaobserwowania zwierzęcia prosimy o kontakt ze Strażą Miejską lub Policją

– informują w oficjalnym komunikacie.

Przeczytaj więcej
Komentarze