18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czarna środa

Ujawnił liczbę zakażeń. Upiorny rekord!

26.01.2022  09:29
Wiceminister zdrowia ujawnia liczbę zakażeń. NOWY REKORD
Wiceminister zdrowia ujawnia liczbę zakażeń. NOWY REKORD Fot: Adam Burakowski/REPORTER/East

Potwierdzają się makabryczne informacje. Waldemar Kraska przekazał właśnie, że nowy REKORD ZAKAŻEŃ stał się faktem. Odnotowano ponad 50 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Czy polski system ochrony zdrowia polegnie ostatecznie?

Szef GIS zapowiedział rano, że w środę spodziewać się należy nowego rekordu liczby zakażeń koronawirusem. Nie padły jednak z jego strony konkretne liczby. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z portalem Interia ujawnił jednak, że dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformuje o ponad 50 000 nowych zakażeniach.

Omikron atakuje Polskę. Służba zdrowia wytrzyma?

Kraska przekazał również, że padł również rekord liczby wykonanych testów. Minionej dobry przetestowano ponad 170 tysięcy osób. Jednocześnie potwierdzono, że bardzo intensywnie szerzy się w Polsce wariant Omikron. Zdaniem wiceministra zdrowia, ta odmiana koronawirusa niesie ze sobą znacznie mniejsze ryzyko hospitalizacji, więc służba zdrowia powinna poradzić sobie z dużym wzrostem liczby zakażeń. Wcześniej szef GIS uspokajał, że "jako państwo jesteśmy przygotowani do wsparcia osób, które będą potrzebować hospitalizacji na dość wysokim poziomie", więc wbrew pogłoskom, system ochrony zdrowia w Polsce się nie zawali.

Udział wariantu Omikron w nowych zakażeniach to dzisiaj 40 proc. To się bardzo dynamicznie zmienia i ta liczba bardzo szybko rośnie – ujawnił wiceminister zdrowia.

Do tej pory rekord liczby zakażeń wynosił w Polsce 40876 przypadków. Ta liczba została odnotowana w sobotę 22 stycznia.