18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Drożyzna nas dojedzie

PRZERAŻAJĄCA INFLACJA W POLSCE. Nie starczy nawet na miskę ryżu

11.03.2022  12:33
Rekord inflacji w Polsce. Przerażająca prognoza NBP
Rekord inflacji w Polsce. Przerażająca prognoza NBP Fot: LEON NEAL/AFP/East News

Premier Mateusz Morawiecki chciał, by Polacy "za*ierdalali za miskę ryżu", nie przewidział jednak, że ceny ryżu mogą oszaleć. Wkrótce w Polsce będzie tak drogo, że na niewiele będzie nas stać.

Miała być wielka pomoc od rządu, pakiet antyinflacyjny uspokajający rynek, blokada podwyżek, a tymczasem... Tymczasem wszystko drożeje w jeszcze szybszym tempie a końca podwyżek wcale nie widać. Nowe prognozy inflacji przerażają.

Tym razem ceny w Polsce w dużej mierze winduje sytuacja za naszą wschodnią granicą. Inwazja Rosji na Ukrainę wywołała dynamiczny wzrost cen surowców energetycznych na rynkach światowych. A skoro drożeje energia i paliwa, to drożeje wszystko.

Rekord Inflacji w Polsce

NBP podał w piątek szacunkową wartość inflacji dla 2022 roku. Lepiej złapcie się za kieszenie i główkujcie, na czym można oszczędzić, bo jeszcze trochę i już na nic nie będzie nas stać!

Wedle szacunków NBP, inflacja w III kwartale 2022 roku przekroczy 12,1 procent! Do 12 procent inflacja dobić ma w lipcu. Roczny wskaźnik inflacji osiągnąć ma zdaniem NBP 10,8 procent.

Kiedy odwilż? Według prognoz ekspertów pierwsze spadki, choć minimalne, obserwować możemy dopiero w ostatnich miesiącach 2022 roku.