18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koronawirus w Polsce

RESTRYKCJE W KOLEJNYCH POWIATACH! Ministerstwo zapowiada zmiany

07.08.2020  09:55
RESTRYKCJE W KOLEJNYCH POWIATACH! Ministerstwo Zdrowia zapowiada zmiany
RESTRYKCJE W KOLEJNYCH POWIATACH! Ministerstwo Zdrowia zapowiada zmiany Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło listę powiatów objętych dodatkowymi restrykcjami w związku z epidemią koronawirusa. Teraz informują o kolejnych miejscach z obostrzeniami.

Rząd w końcu zaczyna walkę z koronawirusem? W ostatnim tygodniu odnotowujemy rekordowe dzienne liczby zakażeń, a jeden z polityków obozu Zjednoczonej Prawicy przyznał, że do tej pory nikt w rządzie walką z SARS-COV-2 się tak naprawdę nie zajmował.

Minęły jednak wybory i politycy zaczynają (chyba) dostrzegać problem. Od soboty część powiatów w Polsce objętych ma być dodatkowymi restrykcjami - zostają wyznaczone strefy żółte i czerwone.

Obostrzenia w kolejnych miejscach

W piątek rano rzecznik Ministerstwa Zdrowia zapowiedział aktualizację listy powiatów, które poddane zostaną dodatkowym obostrzeniom. Wszystko po to, by jak najszybciej wygasić pojawiające się ogniska koronawirusa.

Mniejsza liczba kontaktów w miejscach publicznych i na różnego rodzaju uroczystościach oraz obowiązek zasłaniania twarzy po wyjściu z domu, to mniejsza możliwość transmisji. Dlatego właśnie wprowadzamy obostrzenia tam, gdzie teraz wirusa jest najwięcej. Chcemy jak najszybciej zamknąć ogniska, a do tego celu pomocnym będzie właśnie ograniczenie kontaktów międzyludzkich w przestrzeniach publicznych

- oznajmił Wojciech Andrusiewicz.

Jak na razie obostrzeniami objętych ma być 19 powiatów, lista miejsc ze zwiększonymi restrykcjami może się jednak zmieniać, i to dość często.

Będziemy wprowadzać obostrzenia w nowych powiatach i likwidować je w tych gdzie zakażenia spadają. Liczymy oczywiście na pełną współpracę i egzekucję obostrzeń ze strony służb, zarówno policji, straży miejskiej jak i inspekcji sanitarnej

- powiedział rzecznik MZ.

Przeczytaj więcej
Komentarze