18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Covidowe decyzje

RZĄD wprowadza NOWE OBOSTRZENIA. Będą bardzo uciążliwe

11.09.2020  13:31
RZĄD wprowadza NOWE OBOSTRZENIA. Będą bardzo uciążliwe
RZĄD wprowadza NOWE OBOSTRZENIA. Będą bardzo uciążliwe Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Rząd postanowił wprowadzić nowe obostrzenia w postaci zakazu lotów. Od 16 września będą one obowiązywać dla niespodziewanych destynacji. Wiele osób mówi o ogromnych utrudnieniach. 

Rząd postawił na nowe obostrzenia. Tym razem ponownie chodzi o zakaz lotów - nowa lista ma objąć aż 31 krajów. Z nowej listy zniknie 14 państw, objętych dotychczas zakazem lotów. Będzie to m.in. Malta, Albania, Rumunia i Indie. Zakazem lotów objęta zostanie natomiast Francja. Wciąż nie zapadła decyzja w sprawie Chorwacji. Cały czas, niezmiennie nie polecimy do Hiszpanii (dobrze, że były minister Szumowski się z tym wyrobił...).

Nowe obostrzenia ws. lotów

Rząd teoretycznie planuje złagodzić przepisy i zmienić przelicznik zakażeń koronawirusem. Zakaz lotów ma objąć kraje, których współczynnik zakażeń przekroczy 90 nowych przypadków na 100 tysięcy mieszkańców. Po weekendzie poznamy szczegółową listę krajów objętą zakazem.

Jesteśmy otwarci na obywateli Unii Europejskiej, zakaz lotów to nie zakaz wstępu do Polski

- twierdził Marcin Horała na antenie TVN24.

Jak na razie przypominamy tzn. "pomarańczową listę" krajów. Są to miejsca ze współczynnikiem przekraczającym 60 zachorowań na 100 tysięcy osób. Aktualnie nie są objęte zakazem lotów, ale w każdej chwili mogą się na tej liście znaleźć. Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże w tych kierunkach, ale ich nie zakazuje.

 1. Andora,
 2. Aruba,
 3. Brytyjskie Wyspy Dziewicze,
 4. Chorwacja,
 5. Francja,
 6. Gibraltar,
 7. Guam,
 8. Gujana,
 9. Gwatemala,
 10. Monako,
 11. Palestyna,
 12. Polinezja Francuska,
 13. Portoryko,
 14. Saint-Martin,
 15. San Marino,
 16. Trynidad i Tobago,
 17. Ukraina,
 18. Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych,
 19. Wyspy Owcze,
 20. Wyspy Turks i Caicos,
 21. Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Nieoficjalnie mówi się, że na nowej liście zakazów lotów, znajdą się: z państw europejskich (Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Francja Hiszpania, Kosowo. Luksemburg, Mołdawia), siedem państw Azjatyckich (Bahrajn, Kuwejt, Irak, Izrael, Malediwy, Katar, Liban); siedem państw z Ameryki Północnej i Środkowej (Bahamy, Belize, Gwatemala, USA, Honduras, Kostaryka, Panama); osiem z Ameryki Łacińskiej (Argentyna, Boliwia, Brazylia, Chile, Kolumbia, Paragwaj, Peru i Surinam) oraz dwa kraje afrykańskie (Namibia oraz Republika Zielonego Przylądka).

Zobaczymy, na czym ostatecznie staną te nieprzyjemne ustalenia.

Przeczytaj więcej
Komentarze