18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zimna herbata po ciemku

Niuch, niuch! PiS czuje, że macie pieniądze - rachunki w górę!

20.07.2021  15:14
Rachunki za gaz, prąd i ciepło w górę! URE prognozuje WYŻSZE OPŁATY
Rachunki za gaz, prąd i ciepło w górę! URE prognozuje WYŻSZE OPŁATY Fot: Jan Bielecki/East News

Oj, rząd chyba wyczuł, że Polacy mają jakieś pieniądze. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) Rafał Gawin w rozmowie z „Rzeczpospolitą” zapowiedział, że podwyżki rachunków za prąd, gaz i ciepło są NIEUNIKNIONE.

Macie pieniądze? Nie przywiązujcie się do nich zbytnio. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) Rafał Gawin w rozmowie z „Rzeczpospolitą” zapowiedział podniesienie opłat za prąd, gaz i ciepło. Ma to rzekomo związek z obecną sytuacją na rynku.

Rachunki za prąd i gaz W GÓRĘ

Prezes URE Rafał Gawin wyjaśnił, że ceny energii będą rosły z powodu dodatkowych kosztów wynikających z emisji CO2. Co więcej, konieczne jest finansowanie infrastruktury energetycznej i tworzenie rezerw, a wynikające z tego koszty finalnie uderzają w odbiorców końcowych.

Trudno się spodziewać, by ceny energii spadały, bo nie możemy negować sytuacji, jaką obserwujemy na rynku. Uprawnienia do emisji w czerwcu kosztowały już 55 euro/t i nawet więcej. To około 245 zł – wartość samego podatku węglowego, który wlicza się do ceny energii – powiedział Gawin. (RP.pl)

Zapłacimy wyższe rachunki za gaz

Na tym jednak nie koniec, bo w górę poszybują też opłaty za gaz. Od 1 sierpnia bieżącego roku ceny surowca dla gospodarstw domowych w taryfie największego sprzedawcy - PGNIG Obrót Detaliczny - wzrosną o ponad 12,4 proc. Gawin tłumaczy, że „oczywiście ceny ciepła będą rosły, ale z przyczyn takich jak ceny prądu – ciepłownie oparte są przede wszystkim na paliwie węglowym".

Czytaj także