18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

Ogromna żałoba w Radiu Maryja. Niespodziewana śmierć

30.10.2020  12:18
Radio Maryja i Tadeusz Rydzyk w żałobie
Radio Maryja i Tadeusz Rydzyk w żałobie Fot: EvGavrilov/Shutterstock

Radio Maryja i przewodniczący mu Tadeusz Rydzyk są w żałobie. Nie żyje wielki przyjaciel katolickiej stacji. W wieku 81 lat odszedł bliski dla ojca dyrektora, bp Józef Zawitkowski.

Radio Maryja gościło na swoich falach bp Józefa Zawitkowskiego bardzo często. Był on jednym z największych autorytetów środowiska toruńskiego radia, a prywatnie bliskim przyjacielem Tadeusza Rydzyka. Nic dziwnego, że nad całą stacją ojca dyrektora - zawisła po jego śmierci ciężka żałoba.

Radio Maryja i Tadeusz Rydzyk w żałobie

Bp Józef Zawitkowski był bp pomocniczym seniorem diecezji łowickiej. Odszedł w wieku 81 lat. Był z Radiem Maryja tak blisko, że to on właśnie stworzył pieśń, którą śpiewa się na oficjalnych zjazdach.

W dniu dzisiejszym, w wieku 81 lat, odszedł do Pana bp Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy senior diecezji łowickiej

– poinformował w czwartek, 29 października Episkopat Polski.

Jeszcze wcześniej Radio Maryja apelowało o modlitwę za biskupa, gdy pojawiła się informacja, że ten trafił do szpitala. Jego odejście to potężny cios osobisty dla Tadeusza Rydzyka.

Wielokrotnie publikował na łamach „Naszego Dziennika”. Wspierał Czytelników dobrym słowem. Zawsze zatroskany o sprawy Kościoła i Ojczyzny

– napisał o zmarłym kojarzony z toruńską rozgłośnią „Nasz Dziennik”. 

Bp Józef Zawitkowski urodził się 23 listopada 1938 roku w Wale, a święcenia kapłańskie przyjął z rąk kardynała Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski 20 maja 1962 roku w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie. 

Słuchaczom Radia Maryja oraz Polskiego Radia był doskonale znany. Jego śmierć z pewnością odbije się echem w obu stacjach. Współczujemy wszystkim tej straty.