18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Moralne prawo poddać się"

Radio Maryja uczy jak kobieta ma uprawiać seks

20.07.2021  21:17
Tadeusz Rydzyk uczy katoliczki seksu. Jaka powinna być dobra żona?
Tadeusz Rydzyk uczy katoliczki seksu. Jaka powinna być dobra żona? Fot: Karol Porwich/East News

Zanim Przemysław Czarnek rozpropagował cnoty niewieście, podobny skandal wywołało Radio Maryja. Media przypominają o słynnym poradniku współżycia małżeńskiego. Jak być dobrą żoną? Seks ma być, nawet jeśli kobieta nie ma ochoty na figle.

Mija już miesiąc, a nie milkną echa kontrowersyjnej audycji w toruńskiej rozgłośni. Radio Maryja poruszyło temat seksu w małżeństwie i wyjaśniło dlaczego kobieta ma być bierna. Chodzi konkretnie o rozmowę prowadzoną przez Lecha Polakiewicza, a której uczestnikami byli ksiądz Marcin Różański oraz Danuta i Piotr Sobol, zwolennicy katolickiego wychowania seksualnego.

Radio Maryja i audycja o seksie. Jakie żona ma obowiązki z małżeństwie?

W audycji „Jak być dobrą żoną w sypialni" wyjaśniono słuchaczom, że w seksie nie ma równouprawnienia. Dowiedzieliśmy się, że „kobieta to sanktuarium życia, a sypialnia to jest jeden z ołtarzy" . Wyjaśniono także obowiązki małżeńskie kobiety. Mąż ma zawsze dostać to co chce, nawet jeśli niewiasta nie ma ochoty na bara-bara. Ma moralne prawo oddać się mężczyźnie.

Ma on prawo domagania się od żony współżycia seksualnego.  Jeżeli w czasie współżycia seksualnego jedno z małżonków nie chce współżyć seksualnie, ale widać, że jest jakaś potrzeba z drugiej strony, to także jakaś forma ofiarowania siebie, dawania z siebie życia – stwierdzono w audycji. (Radio ZET)

Jeśli chodzi o antykoncepcję, to oczywiście nie ma mowy, ponieważ „ważne, żeby na koniec nasienie zostało w drogach rodnych kobiety, bo taki ma być sens otwartości na życie"

Kiedy mąż mówi: „chce z tobą współżyć, ale nie chcę mieć dzieci", to na to żądanie żona nie może przystać. Ale ma moralne prawo poddać się biernie mężowi, wiedząc, że używa on środków antykoncepcyjnych. Nie może jednak aprobować jego postępowania ani zaakceptować zadowolenia - wyjaśniono w Radiu Maryja.
Czytaj także