18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

przyszła kryska

Ziemkiewicz zatrzymany w Wielkiej Brytanii bo ROBIŁ OBRZYDLIWE RZECZY

Emilia Waszczuk
03.10.2021  09:23
Ziemkiewicz podpadł Brytyjczykom. Robił obrzydliwe rzeczy
Ziemkiewicz podpadł Brytyjczykom. Robił obrzydliwe rzeczy Fot: Michał Woźniak/East News

Rafał Ziemkiewicz został zatrzymany na lotnisku w Wielkiej Brytanii. Już wiadomo, czym podpadł tamtejszym władzom. Polski publicysta robił obrzydliwe rzeczy.

W sobotę drugiego września Polskę obiegła niespodziewana informacja o zatrzymaniu znanego prawicowego publicysty, sympatyka władzy PiS Rafała Ziemkiewicza. Mężczyzna, który publicznie głosi, że tylko to, co polskie jest dobre i warto zamykać granice dla obcych, pojechał do Wielkiej Brytanii, odprowadzić córkę do szkoły. Bo wiecie, tak patriotycznie posłał latorośl nie na UJ, UW czy inną polską uczelnię, a na Oxford...

Biedny Rafał Ziemkiewicz wycieczkę do Wielkiej Brytanii zakończył już na lotnisku w Heathrow. Celnicy zatrzymali go, dokładnie sprawdzili bagaż, trzymali kilka godzin, pobrali nawet odciski palców i odebrali leki. Później brytyjski odpowiednik naszego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zdecydował, że na teren Zjednoczonego Królestwa nie wjedzie i musi wracać do Polski.

Rafał Ziemkiewicz zatrzymany w Wielkiej Brytanii. Wiadomo za co

Cóż się stało, że Rafał Ziemkiewicz jest persona non grata na Wyspach? Czym podpadł Brytyjczykom? Cóż... Orzekli, że stanowi duże niebezpieczeństwo, a "wykluczenie go ze Zjednoczonego Królestwa sprzyja interesowi publicznemu".

Wnioskował pan o pozwolenie na wjazd do Wielkiej Brytanii jako gość na dwa dni. Jednakże uważam, że wykluczenie pana ze Zjednoczonego Królestwa sprzyja interesowi publicznemu. Wynika to z pańskiego zachowania oraz głoszonych poglądów, które są sprzeczne z brytyjskimi wartościami i mogą być obraźliwe dla innych, a tym samym sprawiają, że uzyskanie możliwości wjazdu jest niepożądane

- czytamy w decyzji Home Office opublikowanej w portalu Do Rzeczy.

Ziemkiewicz do Wielkiej Brytanii nigdy nie wjedzie

Rafał Ziemkiewicz jest dość znany z mówienia od rzeczy, często z nienawiścią, polskie władze tego nie widzą, albo widzą i popierają, ale w Wielkiej Brytanii na podobne zachowania miejsca już nie ma. Brytyjska posłanka Rupa Huq skomentowała zatrzymanie Ziemkiewicza dość dosadnie.

Każdy, kto propaguje rasizm, w tym islamofobię i jest denialistą Holokaustu, jest lokalnie niemile widziany. Wygląda, że dziś dostał ogólnokrajowy zakaz - powiedziała.

Ta sama polityczka już w 2018 roku apelowała do Home Office o niewpuszczanie Ziemkiewicza do Wielkiej Brytanii właśnie przez jego antysemickie wypowiedzi. Poszło między innymi o jego słynną wypowiedź w TVP, gdzie stwierdził, że za Holokaust odpowiedzialni byli nie Niemcy czy Polacy, a sami Żydzi... Innym razem wypowiadał światłe "mądrości" o muzułmanach, opowiadając, że ci "czekają na moment słabości białych ludzi, aby poszerzyć enklawy rządzące się prawem szariatu i ostatecznie przejąć władzę".

Niestety, do Polski jeszcze nikt panu Ziemkiewiczowi wjeżdżać nie zabronił, a przedstawiciele rządu wręcz apelowali w sobotę o uwolnienie go.