18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Konsumenci w strachu

Rakotwórcze produkty w sklepie. Pepco wycofuje je w panice

03.03.2021  19:02
Pepco i rakotwórcze produkty
Pepco i rakotwórcze produkty Fot: Tomasz Kawka/East News

Pepco jest siecią sklepów niezwykle w Polsce popularnych. Niestety, ostatnio w sprzedaży pojawiły się tam rakotwórcze produkty, które należy niezwłocznie wycofać.

Pepco jest zmuszone działać natychmiast. W tej bardzo popularnej sieci sklepów pojawiły się niebezpieczne dla zdrowia i życia produkty. Sklep w panice wycofuje je ze sprzedaży i apeluje do klientów, by darowali sobie użytkowanie tych rzeczy.

Pepco musi pozbyć się z oferty kilku przyborów kuchennych, które cieszyły się dużym powodzeniem. Produkty te zawierają rakotwórcze substancje. Wycofane rzeczy to między innymi łyżka kuchenna, łopatka do teflonu oraz ubijak do ziemniaków.

Pepco pozbywa się raktowórczych produktów

W uzasadnieniu swojej decyzji Pepco pisze: "W wyniku przeprowadzonej przez Inspekcję Sanitarną kontroli, [...] produkty zostały wycofane z obrotu handlowego ze względu na przekroczony dopuszczalny limit pierwszorzędowych amin aromatycznych". Pierwszorzędowe aminy aromatyczne to właśnie substancje szkodliwe dla zdrowia.

Z badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną wynika, że z akcesoriów określonych w komunikacie migrują do żywności pierwszorzędowe aminy aromatyczne na poziomie, który może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów. To właśnie te substancje są uznawane za rakotwórcze lub potencjalnie rakotwórcze.

Lista produktów uznawanych za niebezpieczne

PLU 316048 – Łyżka kuchenna P02, 

PLU 316049 – Ubijacz do piany P02,

PLU 316050 – Szumówka P02,

PLU 316051 – Nabierka P02,

PLU 316052 – Łopatka do teflonu P02,

PLU 316053 – Ubijak do ziemniaków P02.

Jeśli podejrzewasz, że nabyłeś/łaś którąkolwiek z tych rzeczy - zdecydowanie najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie jak najszybsze pozbycie się jej dla własnego dobra.

Czytaj także