18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Na bogato!

Skandaliczny cennik w kościele. Wierni zbulwersowani

15.02.2022  21:29
Ksiądz rozwścieczył wiernych
Ksiądz rozwścieczył wiernych Fot: MONKPRESS/East News

Cennik, który pojawił się w jednym z podwrocławskich kościołów, rozwścieczył wiernych. Duchowny przecenił nawet rosnącą inflację i za swoje usługi zażądał kosmicznych cen. Co ciekawe, jeszcze więcej musiały płacić osoby "niepraktykujące". Sprawa została skierowana do kurii.

Cennik wywieszony przez proboszcza kościoła w Ratowicach wywołał niemałe zamieszanie. Ksiądz na tablicy ogłoszeń umieścił nowe kwoty m.in. za utrzymanie grobów czy też pogrzeb.

Największe zaskoczenie wzbudziła kwota za pochówek, która wyniosła 2400 złotych. W cenie znalazło się sprzątanie kaplicy i kościoła, energia elektryczna, paramenty oraz wywóz śmieci. Dwa razy tyle musiały zapłacić osoby niepraktykujące lub należące do innej parafii. Zbulwersowani wierni postanowili skierować sprawę do kurii.

Wierni oburzeni

Do sprawy w rozmowie z "Wyborczą" odniósł się ks. Rafał Kowalski, który przyznał, że opublikowany cennik jest "skandaliczny".

Nie ma naszej zgody na to, by sugerować, że istnieje cennik za udzielanie sakramentów. Jak zbadać, kto jest praktykujący? Co z osobami, które nawróciły się tuż przed śmiercią? Tego nie powinno się oceniać, a już na pewno nie można tego wyceniać - przekazał ks. Kowalski.

Jak informuje "Super Express" proboszcz po otrzymaniu wezwania na dywanik usunął cennik i umieścił informację, że zostaje on odwołany "z powodu odrzucenia". Duchowny miał też podczas kazania wyznać, że na skutek ogromnego hejtu, jaki na niego spłynął, poczuł się jak morderca.

logo Tu się dzieje