18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

jest bardzo źle

PANDEMICZNY DRAMAT OGARNIA POLSKĘ. Padły rekordy czwartej fali

Emilia Waszczuk
03.11.2021  09:28
Piotr Müller podał dane o pandemii. Mamy kolejny rekord
Piotr Müller podał dane o pandemii. Mamy kolejny rekord Fot: Planeta.pl

Pandemia koronawirusa zaczyna wymykać się spod kontroli. W środę 3 listopada notujemy ponad 10 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem - zdradził rzecznik rządu Piotr Müller.

Polska pogrąża się w dramacie. Rzecznik rządu Piotr Müller zdradził w Radiu Plus, że w środę 3 listopada bijemy kolejny rekord zakażeń w czwartej fali pandemii. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował z kolei, że sytuacja w szpitalach staje się coraz tragiczniejsza. Pandemia rozkręciła się na dobre.

Dotychczasowy szczyt czwartej fali pandemii to niespełna 10 tysięcy zakażeń w ubiegłym tygodniu. Po chwilowym spowolnieniu w weekend, w środę mamy prawdziwy wybuch liczby nowych przypadków koronawirusa. Dziś to już blisko 10,5 tysiąca zakażeń wykrytych w ciągu jednej doby, co daje wzrost o 24 procent względem poprzedniego tygodnia. - Dynamika zakażeń rośnie i niestety widzimy, że ona w najbliższym czasie zwalniać nie będzie - powiedział Piotr Müller.

Dramat w szpitalach

Tylko w ciągu ostatniej doby do polskich szpitali, na oddziały covidowe trafiło ponad 700 nowych pacjentów. Większość z nich to osoby, które nie zaszczepiły się przeciw COVID-19 - informował z kolei wiceminister Waldemar Kraska.

Dzisiaj także będzie niechlubny rekord, bo w ciągu doby kolejnych 707 pacjentów zostało przyjętych do polskich szpitali. W tej chwili już ponad 8 tys. pacjentów jest w polskich szpitalach zakażonych COVID-19. Mamy sygnały, że tych pacjentów niestety przybywa i to już nie tylko w tych województwach wschodnich

- mówił polityk w TV Republika.

Co znamienne, wielu hospitalizowanych, a więc w ciężkim przebiegu COVID-19, to ludzie młodzi, w wieku około 30 lat. - Wiele osób młodych musi korzystać z terapii, która jest ostatnią deską ratunku w przypadku niewydolności układu oddechowego - przekazał wiceminister zdrowia.

Czytaj także