18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

modlitwa ważniejsza od leczenia

Chorzy na raka uratowani! Zamiast pieniędzy, dostali relikwie świętej

Emilia Waszczuk
14.02.2020  16:43
Chorzy na raka uratowani! Zamiast pieniędzy, dostali relikwie świętej
Chorzy na raka uratowani! Zamiast pieniędzy, dostali relikwie świętej Fot: Shutterstock

Chorujący na nowotwory zbawieni! Pieniędzy na leczenie nie ma, ale to nic. Dostali coś dużo skuteczniejszego. W powrocie do zdrowia pomogą im relikwie świętej Faustyny!

PiS odmówił przekazania 2 miliardów złotych na onkologię, woli dać je (cytując Donalda Tuska) na raka. Dokładniej, wspomogą gigantyczną kwotą z podatków Polaków swoje tuby propagandowe, czyli Telewizję Polską i Polskie Radio. Pacjenci nie muszą się jednak martwić. Fakt, nie ma za co ich leczyć, ale dostali za to kości świętej!

Do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach dotarły w czwartek relikwie świętej Faustyny. To niemal jak boskie wstawiennictwo. Ciężko chorując, czując oddech śmierci na plecach, pacjenci będą przynajmniej mogli się trochę pomodlić...

Relikwie ulżą w cierpieniu

Dyrektor centrum twierdzi, że relikwie świętej pomogą chorym w walce z nowotworami. Fakt, to nie leki, to nie specjalistyczna opieka, ale i tak "ulżą pacjentom w cierpieniu".

Patrzę na moich pacjentów. Czasami słysząc rozpoznanie, czują się jak skazańcy, z wyrokiem. W tych trudnych dla nich chwilach pomocą jest obecność w kaplicy i modlitwa

- powiedział dyrektor Centrum Onkologii, profesor Stanisław Góźdź.

Szpital onkologiczny to szczególne miejsce, które stanowi bardzo cienką linię pomiędzy niebem a ziemią. To w szpitalu często uświadamiamy sobie, czym jest życie i kim jest człowiek. Widzimy, że w leczeniu ważne jest nie tylko zajęcie się ciałem, ale i duchem - mówi.

Klęcznik zamiast leków

Poza relikwiami pacjenci dostali też klęcznik, bo wiadomo, że aby chemioterapia czy naświetlanie pomogły, trzeba ich działanie sobie wymodlić. Na klęczkach.

W tym klęczniku są charakterystyczne dla obrazu promienie Jezusa Miłosiernego, jest pięknie rzeźbiony „Dzienniczek” s. Faustyny. Na jednej jego stronie są wybrane takie cytaty, które podnoszą na duchu chorych ludzi. Oni tego najbardziej potrzebują - słów Jezusa, które ich umocnią. Z kolei na drugiej stronie jest tekst Koronki do Miłosierdzia Bożego

- powiedziała Radiu Kielce siostra Elżbieta Siepak ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik.

Choć obecnie leczenie onkologiczne pozwala wyleczyć pacjenta lub znacznie wydłużyć jego życie, to człowiek chory zawsze doświadcza niepokoju i lęku. Pomocą jest łaska wiary

- komentuje dyrektor ŚCO.