18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

jak Pan Bóg przykazał

Black Friday w kościele. Ksiądz ogłasza 100% zniżki na sakramenty

30.11.2019  10:39
Black Friday w kościele. Ksiądz ogłasza 100% zniżki na sakramenty
Black Friday w kościele. Ksiądz ogłasza 100% zniżki na sakramenty Fot: YouTube/Printscreen

Szaleństwo zakupów i zniżek ogarnęło nawet księży. Black Friday przeniósł się do kościoła. Duchowni ogłosili szaloną promocję na sakramenty.

Papież Franciszek twierdzi, że sakramenty powinny być darmowe, ale polscy księża ani myślą się do tego stosować. Jest jednak pewien malusieńki wyjątek. W Rogalinie przez jeden weekend w roku, za śluby i chrzty zapłacimy 0 złotych. Z okazji Czarnego Piątku.

Darmowe sakramenty w Polsce. To nie cud

- 100% zniżki na śluby i chrzty! - ogłosił na YouTube ksiądz Adam Pawłowski, a ludzie w komentarzach piszą, że w sumie przecież za darmo powinno być zawsze i w każdej parafii. Ale nie jest, więc jeśli ktoś podobne uroczystości planuje, musi się mocno pospieszyć.

Wyjątkowa przecena obowiązuje tylko w parafii w Rogalinie w województwie wielkopolskim. szczęśliwie - jak zapewnia ksiądz proboszcz - z promocji może skorzystać każdy, wystarczy, że się u niego pojawi, niezależnie od pochodzenia, byle spełniał inne kościelne warunki. Byle zdążył do końca niedzieli 1 grudnia.

Co ważne, ślub czy chrzest nie muszą odbyć się w ten weekend - w ten weekend muszą być zamówione. Możecie więc zaklepać sobie jakiś termin na przyszłość i zapłacić za ceremonię 0 złotych i 0 groszy. Po katolicku. Wedle przykazań wprost z Watykanu.

Pobłogosławimy całkowicie za darmo wszystkim tym, którzy chcą przez sakrament otworzyć się na działanie Bożej łaski. Niech to będzie tak radosna promocja

- mówi duchowny w nagraniu na YouTube.

Niektórzy dają 20, inni 50, inni 70 proc. zniżki, a my tu w Rogalinie dajemy 100 proc. zniżki na zawarcie związku małżeńskiego czy ochrzczenie swojego dziecka

- ogłosił uradowany.

Przeczytaj więcej
Komentarze