18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe informacje

Stan zdrowia Giertycha: "zagadkowe ciśnienie"

Wojciech Kozicki
19.10.2020  17:13
Roman Giertych - czy naprawdę jest chory?
Roman Giertych - czy naprawdę jest chory? Fot: Krzysztof Radzki/East News

Roman Giertych najpierw został zatrzymany przez CBA, a później przez lekarzy. W mediach pojawiły się doniesienia, że było nawet podejrzenie udaru. Jak dzisiaj czuje się kontrowersyjny mecenas? Jego stan zdrowia jest dość tajemniczy…

Roman Giertych, gdy trwało przeszukanie jego domu, zemdlał i trafił do szpitala, gdzie nadal przebywa. Jak dzisiaj czuje się był lider Ligi Polskich Rodzin? Rąbka tajemnicy uchylił jeden z jego adwokatów mec. Paweł Pietkiewicz w rozmowie z „Wirtualną Polską”. Ujawnił, że były polityk zmaga się z „zagadkowym ciśnieniem”.

Stan zdrowia Romana Giertycha

W poniedziałek mają zostać przeprowadzone dalsze badania diagnostyczne, które pomogą dokładnie określić stan zdrowia Romana Giertycha. Być może we wtorek mecenas wyjdzie już ze szpitala.

Paweł Pietkiewicz dementuje wszystkie doniesienia o tym, że jego klient symuluje, by uniknąć przesłuchania. Zwrócił uwagę, że „wysokiego ciśnienia” nie można symulować, a do tego Giertych otrzymał leki, które okazały się nieskuteczne i trzeba było przewieźć go do specjalistycznej placówki w Warszawie.

Do tej pory trudno jest znaleźć przyczynę, która by jednoznacznie odpowiedziała na pytanie, co dolega naszemu klientowi. Najbardziej niepokojące jest zagadkowe ciśnienie, które w pewnym momencie było bardzo, bardzo wysokie i wynosiło 200 - ujawnił Pietkiewicz Wirtualnej Polsce.

Pietkiewicz już zapowiada, że zostanie złożone zażalenie na czynności prokuratury: na zatrzymanie i na przeszukanie w kancelarii prawnej, które odbyło się bez udziału Romana Giertycha.

Zatrzymanie Romana Giertycha

Przypominamy, że Roman Giertych został zatrzymany przez CBA, ponieważ według służb były wicepremier miał działać na szkodę spółki, z której wyprowadzono ponad 90 milionów złotych. Wobec Giertycha zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 5 milionów złotych, zawieszenia w czynnościach adwokata, zakazu opuszczania kraju, dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi.

Zagłosuj

Czy wybory zostały sfałszowane?

Liczba głosów:

Czytaj także
Przeczytaj więcej