18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wielka strata

Nie żyje Romuald Lipko. Lider Budki suflera miał 69 lat

07.02.2020  07:23
Romuald Lipko nie żyje
Romuald Lipko nie żyje Fot: Artur Zawadzki/REPORTER

W nocy z czwartku na piątek zmarł Romuald Lipko. Lider Budki Suflera przegrał wielomiesięczną walkę z chorobą nowotworową. 

Lider Budki Suflera, kompozytor, multiinstrumentalista i autor wielu przebojowych, polskich piosenek nie żyje. Romuald Lipko zmarł w nocy z czwartku na piątek w wieku 69 lat.

O śmierci gwiazdora poinformowali koledzy z zespołu Budka Suflera.

Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i pocz±tku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów

- napisali na Facebooku.

Romuald Lipko związany był z Budką Suflera od jej powstania w 1974 roku. Początkowo grał na basie, później na klawiszach. Stworzył takie przeboje zespołu jak "Jolka, Jolka pamiętasz", "Za ostatni grosz", "Bal wszystkich świętych" czy "Takie Tango". Komponował też dla wielu polskich gwiazd, między innymi Anny Jantar ("Nic nie może wiecznie trwać"), Izabeli Trojanowskiej ("Wszystko, czego dziś chcę") czy Urszuli (""Dmuchawce latawce wiatr").

W ostatnich miesiącach Romuald Lipko zmagał się z poważną chorobą nowotworową. Jeszcze we wrześniu 2019 roku dziękował fanom za wsparcie i planował kolejne nagrania i koncerty.

Czytaj także
Przeczytaj więcej