18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Komunikat Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus zabił kolejne osoby. Nowe dane

Wojciech Kozicki
08.04.2020  18:31
Koronawirus w Polsce i nowe dane od Ministerstwa Zdrowia
Koronawirus w Polsce i nowe dane od Ministerstwa Zdrowia Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce zapowiadany jest na przełom maja i czerwca. Strach pomyśleć jak ogromna będzie wtedy liczba chorych i zmarłych, skoro już teraz mrozi ona krew w żyłach. Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane o zakażeniach i zgonach na COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia 8 kwietnia w środę podało kolejne nowe i aktualne dane o liczbie zakażeń koronawirusem w Polsce. Niestety, to smutne wiadomości. Testy na koronawirusa wykazały 205 kolejnych przypadków. Zmarły kolejne 23 osoby.

Obecnie liczba chorych na koronawirusa w Polsce wynosi już 5205, a zmarło 159 osób.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 23 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Jest to: 12 osób z woj. mazowieckiego, 4 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osoby z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. wielkopolskiego, woj. podlaskiego. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5205/159 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - podaje Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Czy obwiązujące zakazy i ograniczenia wystarczą i zostaną utrzymane na Wielkanoc? W czwartek 9 kwietnia rząd prawdopodobnie przedłuży, a nawet zaostrzy restrykcje, by walczyć z rozprzestrzenianiem się epidemii w Polsce.

Przeczytaj więcej
Komentarze