18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mogą użyć broni jądrowej

Rosyjskie bombowce przy polskiej granicy. Wojna?

Wojciech Kozicki
23.09.2020  20:38
Rosja i Białoruś planują atak na Polskę? MON komentuje
Rosja i Białoruś planują atak na Polskę? MON komentuje Fot: Laski Diffusion/East News

Polsce grozi wojna z Rosją i Białorusią? Niedawno reżim Łukaszenki groził nam atakiem i nazywał Polaków wrogami. Teraz rosyjskie bombowce pojawiły się blisko polskiej granicy. Jest komentarz Ministerstwa Obrony!

Rosja szykuje atak na Polskę? Potwierdzono, że rosyjskie bombowce strategiczne Tu-160 przeleciały 40 kilometrów od polskiej granicy. Ich kurs wiódł wzdłuż polskiej granicy z Białorusią, co ujawnili reporterzy RMF FM. Przypominamy, że niedawno Białoruś oficjalnie zagroziła Polsce konfliktem zbrojnym, a do tego poprosiła Putina o nową broń. Czy grozi nam starcie z sąsiadami?

Rosyjskie bombowce i komentarz MON - wojna czy ćwiczenia?

Ministerstwo Obrony Narodowej uspokaja, że rosyjskie bombowce blisko polskiej granicy nie są powodem do paniki. Przelot był elementem białorusko-rosyjskich manewrów Słowiańskie Braterstwo 2020.

Jak podaje rmf24.pl, polskie wojsko nie interweniowało i nie poderwało dyżurnych myśliwców. Ograniczono się jedynie do obserwacji i monitorowania obcych jednostek. Media zwracają jednak uwagę, że bombowce strategiczne Tu-160 są zdolne do przenoszenia broni jądrowej.

Bombowce pojawiły się na poligonie Sahara, koło granicznego Brześcia. Działały w ramach corocznych rosyjsko-białoruskich ćwiczeń wojskowych. Polscy wojskowi, że te manewry nie są dla nich zaskoczeniem, bo były planowane od dawna.

Chociaż resort obrony, w kontekście Tupolewów mówi o "niestandardowych elementach szkoleń", zapewnia, że ćwiczenia Słowiańskie Braterstwo nie stanowią zagrożenia dla Polski – informuje rmf24.pl

 

Przeczytaj więcej
Komentarze