18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To nie Ukraina jest celem?

Rosyjskie wojsko pod polską granicą!

26.01.2022  13:58
Rosyjskie wojsko przy polskiej granicy. Czeka nas wojna z Białorusią i Rosją?
Rosyjskie wojsko przy polskiej granicy. Czeka nas wojna z Białorusią i Rosją? Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/East News

Rosja i Białoruś szykują atak na Polskę? W graniczącym z Polską Brześciu na Białorusi został ulokowany batalion pojazdów sił powietrznodesantowych Rosji. Putin przerzuca też na Białoruś liczne wojska, w tym odrzutowce i czołgi. Ostatecznie to nie Ukraina będzie celem rosyjskiego władcy?

Prezydent Rosji zamierza otworzyć w nadchodzącej wojnie kolejny front? Niedawno pisaliśmy, że Putin przerzuca masowo rosyjskie wojska na Białoruś, w tym czołgi, odrzutowce i wozy bojowe. Śledząca działania rosyjskich sił zbrojnych organizacja Conflict Intelligence Team (CIT) informuje, że przy polskiej granicy w Brześciu umieszczono batalion sił powietrznodesantowych Rosji. Informacja ta została uzyskana po analizie nagrań ruchów putinowskich wojsk, która dostępna jest w internecie.

Rosja szykuje atak na Polskę? Nowe informacje

Czy rosyjska armia stanowi bezpośrednie zagrożenie dla Polski? Warto przypomnieć, że chociaż Brześć znajduje się na polskiej granicy, to jest również od północnych granic Ukrainy o 50 km.

Według śledztwa przeprowadzonego wspólnie przez rosyjskie Radio Wolna Europa oraz CIT od pierwszych tygodni stycznia Rosja zaczęła przerzucać jednostki Wschodniego Okręgu Wojskowego na zachód kraju. Eksperci zwrócili uwagę na transfer nawet do połowy potencjału bojowego położonego na dalekim wschodzie Rosji okręgu. Zdjęcia białoruskiego ministerstwa obrony narodowej potwierdzają obecność na Białorusi dowódcy 217. Pułku powietrznodesantowego rosyjskiego wojska – donosi Polsat News.

Ukraińska armia bije na alarm i w oficjalnym komunikacie ostrzeżono, iż „terytorium Białorusi musi być brane pod uwagę jako potencjalne miejsce, z którego Rosja może rozpocząć agresję na Ukrainę”. Polacy jednak również nie są bezpieczni. Dochodzi do kolejnych incydentów na naszej granicy, gdy Białorusini strzelają do polskich żołnierzy. Czy Putin chce zasłonić się Białorusią przed Polską? A może chce rękami Białorusinów rozprawić się z Polakami?