18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nowe obostrzenia

Zmiany w noszeniu maseczek! LUDZIE SIĘ WŚCIEKNĄ

Emilia Waszczuk
19.02.2021  09:12
Zmiana w obostrzeniach! Będzie nowe rozporządzenie
Zmiana w obostrzeniach! Będzie nowe rozporządzenie Fot: eugenegurkov/Shutterstock

Decyzje o nowych restrykcjach w następnym tygodniu, a jeszcze dziś zmiany w podstawowych zasadach przeciwpandemicznych. Ministerstwo Zdrowia chce rewolucji w noszeniu maseczek.

Ministerstwo Zdrowia szykuje Polakom zmiany, które wielu osobom mogą się mocno nie spodobać. Dlaczego? Między innymi dlatego, że oznaczają nagłe wydatki i ryzyko surowych mandatów.

Jak zapowiedział doradca rządu do spraw pandemii, profesor Andrzej Horban, jeszcze dziś mogą zostać ogłoszone zmiany w noszeniu maseczek ochronnych. Polacy od wiosny nie nauczyli się, jak je zakładać (nagminnie zapominają, że zakryć trzeba i nos, i usta, a jednorazowa maseczka powinna być noszona raz, a nie aż zacznie ociekać brudem), a już mieliby dostosować się do nowych, jeszcze bardziej restrykcyjnych wymogów!

Ministerstwo Zdrowia zmusi Polaków do zmiany maseczek

Polska stoi u progu trzeciej fali pandemii, w dodatku po kraju rozprzestrzenia się bardziej zjadliwa wersja koronawirusa SARS-COV-2 - mutacja z Wielkiej Brytanii. To zmusza Ministerstwo Zdrowia do zdecydowanych działań.

Działania te oznaczają, że już w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski powinien wydać rozporządzenie o nakazie noszenia maseczek specjalistycznych.

Chodzi o to, żeby używać porządnych masek, przynajmniej masek tzw. chirurgicznych, nie mówiąc już o maskach z filtrem

- powiedział profesor Andrzej Horban w rozmowie z TVN24.

"Zwykłe" maseczki do kosza

Doradca rządu do spraw pandemii twierdzi, że zmiany są niemal pewne. I choć oznaczają wydatki, niestety trzeba się będzie dostosować. Wyraził bowiem zaniepokojenie, że już w następnym tygodniu dzienna liczba nowych zakażeń koronawirusem sięgnąć może 10-15 tysięcy przypadków.

Oprócz tego, że pan minister wyda rozporządzenie, to jest jeszcze apel do państwa, aby do tego rozporządzenia się jeszcze zastosować

- zaznaczył Andrzej Horban w TVN24.

Przypomnijmy - za nieprzestrzeganie obostrzeń pandemicznych policja może ukarać nas mandatem w wysokości 500 złotych, a także skierować wniosek o karę do sanepidu. Ten zażądać może od obywatela grzywny w wysokości nawet 30 tysięcy złotych!

Czytaj także