18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szokujący projekt

Rusza Aborcja Bez Granic. "Żadne dziecko nie urodzi się w Polsce"

Emilia Waszczuk
12.12.2019  12:01
Aborcja w Polsce - aktywistki pomagają usunąć ciażę
Aborcja w Polsce - aktywistki pomagają usunąć ciażę Fot: Facebook/Lovely Rosete Fausto

Lewica od dawna walczy, by aborcja była w Polsce w pełni legalna. Aktywistki postanowiły nie czekać dłużej na zmiany w prawie i ruszyła akcja „Aborcja bez granic”. Ich zdaniem teraz każda matka będzie mogła usunąć dziecko w dowolnym momencie i bez konsekwencji. Czy akcja jest zgodna z prawem?

Polskie aktywistki walczą, by Polki doświadczyły aborcyjnej wolności. Jak podaje polsatnews.pl, najpierw zorganizowały happening przed dworcem kolejowym Warszawa Śródmieście, by zwrócić uwagę na „turystykę aborcyjną” i dramat kobiet zmuszonych korzystać z zagranicznych klinik. Domagały się m.in., by aborcja była w Polsce legalna, bezpieczna i darmowa.

Aborcja bez Granic - zgodnie z prawem?

Później na konferencji aktywistki ogłosiły, że ruszył projekt „Aborcja bez granic”. Uznały go za „najlepszy prezent jaki mogły nam sprawić promotorki hasła 'ABORCJA JEST OK' z okazji 3. urodzin swojej inicjatywy.”

„Kobiety w sieci” uruchomiły również telefon zaufania, dzięki któremu kobiety zainteresowane aborcją uzyskają wszystkie informacje o tym jak wykonać aborcję samodzielnie lub jak zorganizować zabieg w innym kraju. Kolejne organizacje deklarują, że będą opłacały aborcje i koszty wyjazdu, a zainteresowane kobiety dostaną jednorazowo nawet 3 tys. złotych.

Kwestia formalności, tłumaczenia, podróży i noclegu przestały właśnie być problemem. To nie koniec - "Aborcja Bez Granic" to także fundusz, który sfinansuje KAŻDEJ potrzebującej osobie procedurę przerwania ciąży. Bo brak pieniędzy nie może decydować o tym, czy zostaniesz rodzicem. O tym zdecydujesz sama - to Twój wybór, Twoje ciało i Twoje życie – ogłosił facebookowy profil „Dziewuchy Dziewuchom”

Kobietom powyżej 12. tygodnia ciąży będziemy opłacać wyjazd do klinik w Niemczech, Holandii lub Wielkiej Brytanii - zapowiedziała Natalia Broniarczyk z Aborcyjnego Dream Teamu. („Wyborcza”)

Super. Możemy zabijać ile chcemy, bez konsekwencji, urządzimy skrobankowy raj w Polsce... puknijcie się w łeb! traktujecie dziecko jak kawałek szynki, a TO JEST ŻYCIE! Żadne dziecko nie urodzi w tym kraju - chyba o to wam chodzi – poirytowała się Marysia pod postem Dziewuch.

Przeczytaj więcej
Komentarze