18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Panika wśród rodziców

Ryba zakażona koronawirusem w polskich szkołach i przedszkolach?

28.01.2020  16:39
Ryba zakażona koronawirusem w polskich szkołach i przedszkolach?
Ryba zakażona koronawirusem w polskich szkołach i przedszkolach? Fot: Public Domain Picture

Koronawirus nie odpuszcza i sieje spustoszenie w Chinach. Tymczasem w Polsce również pojawiają się pierwsze zagrożenia z nim związane. 

Koronawirus dotarł już do Niemiec, a w Polsce pojawiają się pierwsze podejrzenia przypadków tej choroby. Wszyscy martwimy się, czy czeka nas epidemia zjadliwego patogenu.

W wielu aspektach życia dostrzegamy zagrożenie. Niektórzy boją się zamawiać paczki na AliExpress, inni unikają picia zielonej herbaty. Panika rozprzestrzeniła się również na jedzenie popularnej pangi.

Koronowirus przeniesie się przez pangę?

Panga jest w Polsce rybą bardzo lubianą. Głównym powodem, dla którego cieszy się sympatią, jest jej niska cena oraz niewielka zawartość osi. To sprawia, że ryba ta często pojawia się w szkolnych i przedszkolnych stołówkach. 

Panga jest rybą słodkowodną, hodowaną w Azji południowo-wschodniej. Natomiast naukowcy uważają, że pochodzenie niebezpiecznego koronawirusa jest odzwierzęce, a najbardziej prawdopodobnym źródłem zakażenia był targ z rybami, owocami morza i dzikimi zwierzętami w chińskiej miejscowości Wuhan!

Skojarzenia nasuwają się same. Panga jest rybą i pochodzi z tych regionów Azji, w których już szaleje wirus. Czy przez jej spożycie możemy się zarazić? 

Pangi, które trafiają na polski rynek pochodzą najczęściej z Wietnamu. Jak do tej pory w tym kraju nie stwierdzono jeszcze żadnego przypadku zakażenia wirusem. Na razie nie ma uzasadnionego niebezpieczeństwa ze strony rybnych dań z pangi, chociaż rodziców szkolnych dzieci nie do końca to przekonuje. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej